Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) All All 10,990,590.00 114 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) EAGLE MOBILE Tirane 9,480 2014-11-14 2014-11-17 13110130632014 Paga baze QKSCAISH telefon shtator klienti C1004319 SERIA 120510522
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 8,489 2014-11-14 2014-11-17 13810130632014 Sherbime telefonike QKSCAISH TELEFON tetor 2014
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 443,735 2014-11-03 2014-11-03 13010130632014 Paga baze 600 QKSCAISH paga tetor 2014,list pagese 2014.np 11/10
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 19,184 2014-10-23 2014-10-24 12210130632014 Sherbime telefonike QKSCAISH TELEFON GUSHT -SHTATOR 2014
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,240 2014-10-23 2014-10-24 12510130632014 Paga baze QKSCAISH VODAFON GUSHT 2014
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) "ABCOM" Tirane 3,550 2014-10-23 2014-10-24 12410130632014 Sherbime te tjera 602QKSCAISH internet kontrate 38193 dt. 15.05.2014 fat.118210094
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) EAGLE MOBILE Tirane 9,678 2014-10-23 2014-10-24 12310130632014 Paga baze QKSCAISH TELEFON GUSHT 2014 KLIENTI C1004319
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 556,401 2014-10-01 2014-10-01 11510130632014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 QKSCAISH paga shtator 2014,list pagese 2014.np 11/10
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 8,791 2014-09-05 2014-09-08 10510130632014 Paga baze 602 QKSCAISH vodafon KORRIK 2014
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) "ABCOM" Tirane 3,550 2014-09-05 2014-09-08 10310130632014 Sherbime te tjera 602QKSCAISH internet kontrate 38193 dt. 15.05.2014 fat.118208609
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 8,354 2014-09-05 2014-09-08 10210130632014 Sherbime telefonike 602 QKSCAISH TELEFON KORRIK 2014
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) EAGLE MOBILE Tirane 11,880 2014-09-05 2014-09-08 10510130632014 Paga baze 602 QKSCAISH TELEFON KORRIK 2014
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 532,822 2014-09-03 2014-09-03 10110130632014 Shtese page per funksionin 600 QKSCAISH paga gusht 2014,list pagese 2014.np 11/10
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 7,446 2014-08-11 2014-08-12 9810130632014 Posta dhe sherbimi korrier 602QKSCAISH posta qershor fat.3137 dt.26.07.2014
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 12,762 2014-08-11 2014-08-12 9410130632014 Sherbime telefonike 602QKSCAISH telefon qershor nr klientit 310001693811
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) "ABCOM" Tirane 3,550 2014-08-11 2014-08-12 9610130632014 Sherbime te tjera 602QKSCAISH internet kontrate 38193 dt. 15.05.2014 fat. 118207300
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,801 2014-08-11 2014-08-11 9710130632014 Sherbime telefonike 602QKSCAISH shpenz tel fat qershor 2014 nr abonentit 1012440
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) EAGLE MOBILE Tirane 12,661 2014-08-11 2014-08-11 9510130632014 Paga baze 602QKSCAISH shpenz tel fat qershor 2014 klienti C 1004319
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 547,858 2014-08-01 2014-08-01 9310130632014 Paga baze 600 QKSCAISH paga korrik 2014,list pagese 2014.np 11/10
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 28,300 2014-07-14 2014-07-14 9010130632014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602QKSCAISH tatim ne burim,urdher nr 143/4 dt 08.07.2014