Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) All All 10,990,590.00 114 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) EAGLE MOBILE Tirane 31,869 2014-02-06 2014-02-06 1210130632014 Unspecified 602,QKSCAISH,TEL,KLIENT C1004319,FAT 114074574,114094553
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) NO LIMITS Tirane 113,400 2014-02-04 2014-02-04 1010130632014 Unspecified 602,QKSCAISH,kancelari,up 243 d 19/11/13,fat 1261,1262,1265 d 27/11/13 s 10115961,5962,5965,fh 5,6,7 d 27/11/13
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 541,126 2014-02-03 2014-02-03 910130632014 Unspecified 600,QKSCAISH,PAGA janar 2014,LIST PAGESE ,NP11/11
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) GECI Tirane 119,700 2014-01-24 2014-01-24 810130632014 Unspecified 602,QKSCAISH,qera salle,up 241 d 18/11/13,pv 6 d 20/11/13,fat 7186 d 21/11/13 s 11487186
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) EAGLE MOBILE Tirane 16,060 2014-01-23 2014-01-24 610130632014 Unspecified 602,QKSCAISH,tel,klient c1004319,fat 114054712
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) "ABCOM" Tirane 13,000 2014-01-23 2014-01-24 710130632014 Unspecified 602,QKSCAISH,internet,kod 38193,fat 105244436,118026219
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 8,298 2014-01-23 2014-01-24 510130632014 Unspecified 602,QKSCAISH,tel,klient 1012440,fat nentor 2013 f 117259489,117735674
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 6,084 2013-12-31 2014-01-23 12410130632013 Unspecified 602,QKSCAISH POSTA,FAT 2318 D 26/5/13,F 2642 D 26/5/13,F 4234 D 26/11/13
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) "ABCOM" Tirane 1,300 2013-12-31 2014-01-23 12510130632013 Unspecified 602,QKSCAISH ABCOM,KONTR 38193 D 21/3/13,FAT 105244050 DHJETOR 2013
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) YLLI COKU Tirane 9,600 2013-12-31 2014-01-22 12010130632013 Unspecified 602,QKSCAISH servis kompj,pv emergjence 6/11/2013,fat 39 d 6/11/13 s 85087999
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 29,400 2013-12-31 2014-01-22 12110130632013 Unspecified 602,QKSCAISH BANER,PV EMERGJENCE 19/11/2013,FAT 129 D 19/11/2013 S 003525
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 20,628 2013-12-31 2014-01-22 12310130632013 Unspecified 602,QKSCAISH TEL,KLIENT 310001693811,FAT NENTOR DHJETOR 2013
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 586,688 2014-01-08 2014-01-08 110130632014 Unspecified 600,QKSCAISH,PAGA DHJETOR 2013,LIST PAGESE ,NP11/11
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 52,813 2014-01-08 2014-01-08 210130632014 Unspecified 600,QKSCAISH,PAGA SHTESE2013,VKM 1035 D 27/11/13LIST PAGESE ,NP11/11