Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  ALUIZNI - Drejtoria Lezhe (2020) All All 15,434,812.00 76 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  ALUIZNI - Drejtoria Lezhe (2020) "SHEHU-2006" Lezhe 144,000 2014-12-31 2014-12-31 9210940082014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre ALUIZNI PAG FAT NR 41 DT 30.12.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Lezhe (2020) PC STORE Lezhe 35,880 2014-12-31 2014-12-31 9310940082014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre ALUIZNI PAG FAT NR 3597 DT 31.12.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 76,238 2014-12-29 2014-12-30 9110940082014 Kontribute per sigurime shoqerore ALUIZNI LEZHE PAG SIG SHOQ GUSHT 2013
  ALUIZNI - Drejtoria Lezhe (2020) "SHEHU-2006" Lezhe 444,000 2014-12-26 2014-12-29 8910940082014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre ALUIZNI PAG FAT NR 35 DT 18.12.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Lezhe (2020) PC STORE Lezhe 441,600 2014-12-26 2014-12-29 9010940082014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre ALUIZNI PAG FAT NR 3772 DT 18.12.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Lezhe (2020) EVIS CARA Lezhe 350,000 2014-12-26 2014-12-29 8810940082014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre ALUIZNI PAG FAT NR 14 DT 12.12.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 494,993 2014-12-24 2014-12-26 7010940082014 Paga baze ALUIZNI PAG PAGA SIPAS BORDEROSE
  ALUIZNI - Drejtoria Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 146,962 2014-12-24 2014-12-26 8510940082014 Paga baze ALUIZNI PAG PAGA SIPAS BORDEROSE
  ALUIZNI - Drejtoria Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 22,750 2014-12-24 2014-12-26 8710940082014 Paga baze ALUIZNI PAG PAGA TATIM PAGE TETOR 2013
  ALUIZNI - Drejtoria Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 79,921 2014-12-24 2014-12-26 8610940082014 Paga baze ALUIZNI PAG PAGA SIG SHOQ GUSHT 2013
  ALUIZNI - Drejtoria Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 87,468 2014-12-24 2014-12-26 8410940082014 Paga baze ALUIZNI PAG PAGA SIPAS BORDEROSE
  ALUIZNI - Drejtoria Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 202,357 2014-12-22 2014-12-23 7210940082014 Kontribute per sigurime shoqerore ALUIZNI PAG SIG SHOQ QERSHOR 2013
  ALUIZNI - Drejtoria Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 16,407 2014-12-22 2014-12-23 7710940082014 Paga baze ALUIZNI PAG TATIM PAGE MARS 2013
  ALUIZNI - Drejtoria Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 70,524 2014-12-22 2014-12-23 7510940082014 Shtesa page te tjera ALUIZNI PAG SIG SHOQ SHTATOR 2013
  ALUIZNI - Drejtoria Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 187,602 2014-12-22 2014-12-23 7310940082014 Kontribute per sigurime shoqerore ALUIZNI PAG SIG SHOQ KORRIK 2013
  ALUIZNI - Drejtoria Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 142,110 2014-12-22 2014-12-23 7110940082014 Paga baze ALUIZNI PAG SIG SHOQ MAJ 2013
  ALUIZNI - Drejtoria Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 68,595 2014-12-22 2014-12-23 7810940082014 Paga baze ALUIZNI PAG TATIM PAGE MAJ 2013
  ALUIZNI - Drejtoria Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 61,241 2014-12-22 2014-12-23 8010940082014 Paga baze ALUIZNI PAG TATIM PAGE KORRIK 2013
  ALUIZNI - Drejtoria Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 62,968 2014-12-22 2014-12-23 8310940082014 Paga baze ALUIZNI PAG TATIM PAGE SHTATOR 2013
  ALUIZNI - Drejtoria Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 65,858 2014-12-22 2014-12-23 8110940082014 Paga baze ALUIZNI PAG TATIM PAGE GUSHT 2013