Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Inspektoriati Shteteror i Punes Shkoder (3333) All All 6,367,296.00 97 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Inspektoriati Shteteror i Punes Shkoder (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 29,038 2014-12-29 2014-12-29 13010250922014 Kontribute per sigurime shoqerore DREJTORIA RAJ I.SH.PUNES SHKODER shuma 13618 ns K56705016N47Z02D DHE 13496 NS K56705016N47Z01F
  Inspektoriati Shteteror i Punes Shkoder (3333) ENDRIT ULIGAJ Shkoder 23,280 2014-12-22 2014-12-23 12810250922014 Kancelari DREJTORIA RAJ I.SH.PUNES SHKODER FAT. 18666260 DT. 18.12.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Shkoder (3333) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Shkoder 340 2014-12-22 2014-12-23 12710250922014 Elektricitet 1025092 DREJTORIA RAJ I.SH.PUNES SHKODER FAT. 619118174 DT. 10.12.2014 KNTRATA A31978
  Inspektoriati Shteteror i Punes Shkoder (3333) C O L O M B O Shkoder 19,500 2014-12-22 2014-12-23 12910250922014 Kancelari DREJTORIA RAJ I.SH.PUNES SHKODER FAT. 18334352DT. 18.12.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Shkoder (3333) "ABCOM" Shkoder 12,400 2014-12-15 2014-12-15 11910250922014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DREJTORIA RAJ I.SH.PUNES SHKODER ft 120797326/777 dt 27.11.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Shkoder (3333) "MIRI" SH.P.K Shkoder 30,000 2014-12-15 2014-12-15 12110250922014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DREJTORIA RAJ I.SH.PUNES SHKODER FT 18665308 dt 10.12.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 1,470 2014-12-15 2014-12-15 12010250922014 Posta dhe sherbimi korrier DREJTORIA RAJ I.SH.PUNES SHKODER FT 16487199 dt 30.11.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Shkoder (3333) HELIDON XHINDI Shkoder 24,000 2014-12-01 2014-12-01 11810250922014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna DREJTORIA RAJ I.SH.PUNES tarife permbarimore ft 03.05.2013 03454222 vend gjykate 1685 dt 25.06.20147
  Inspektoriati Shteteror i Punes Shkoder (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 134,027 2014-12-01 2014-12-01 12210250922014 Shtese page per vjetersi ne pune DREJTORIA RAJ I.SH.PUNES SHKODER PAGA 4 persona
  Inspektoriati Shteteror i Punes Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE E GREQISE Shkoder 42,270 2014-12-01 2014-12-01 12010250922014 Shtese page per vjetersi ne pune DREJTORIA RAJ I.SH.PUNES SHKODER PAGA 1 persona maj
  Inspektoriati Shteteror i Punes Shkoder (3333) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Shkoder 42,058 2014-12-01 2014-12-01 12110250922014 Shtese page per funksionin DREJTORIA RAJ I.SH.PUNES SHKODER PAGA 1 person
  Inspektoriati Shteteror i Punes Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 107,627 2014-12-01 2014-12-01 12310250922014 Shtese page per vjetersi ne pune DREJTORIA RAJ I.SH.PUNES SHKODER PAGA 2 persona
  Inspektoriati Shteteror i Punes Shkoder (3333) PRO CREDIT BANK Shkoder 41,421 2014-12-01 2014-12-01 11910250922014 Paga baze DREJTORIA RAJ I.SH.PUNES SHKODER PAGA 1 persona maj
  Inspektoriati Shteteror i Punes Shkoder (3333) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Shkoder 17,340 2014-11-25 2014-11-25 11710250922014 Elektricitet 1025092 INSPEKT SHTET I PUNES A-31978 FT 617930909 dt 11.11.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 1,902 2014-11-14 2014-11-14 11610250922014 Posta dhe sherbimi korrier 1025092 DREJTORIA RAJ I SHTETEROR I PUNES SHKODER LIKUJ FAT NR 16487048 DT 31.10.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Shkoder (3333) "ABCOM" Shkoder 2,232 2014-11-14 2014-11-14 11510250922014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1025092 DREJTORIA RAJ I SHTETEROR I PUNES SHKODER LIKUJ FAT NR 120795805 DT 31.10.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE E GREQISE Shkoder 42,270 2014-11-03 2014-11-03 10510250922014 Paga baze DREJTORIA RAJ I.SH.PUNES SHKODER PAGA 1 person
  Inspektoriati Shteteror i Punes Shkoder (3333) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Shkoder 42,058 2014-11-03 2014-11-03 10810250922014 Paga baze DREJTORIA RAJ I.SH.PUNES SHKODER PAGA 1 person
  Inspektoriati Shteteror i Punes Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 107,627 2014-11-03 2014-11-03 10610250922014 Shtese page per vjetersi ne pune DREJTORIA RAJ I.SH.PUNES SHKODER PAGA 2 persona
  Inspektoriati Shteteror i Punes Shkoder (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 134,027 2014-11-03 2014-11-03 10910250922014 Shtese page per vjetersi ne pune DREJTORIA RAJ I.SH.PUNES SHKODER PAGA