Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) All All 16,482,589.00 96 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) INA Shkoder 382,800 2014-12-23 2014-12-24 158510250822014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore SHTEPIJA FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER FAT 19337610 DT 12.12.2014
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) ARET Shkoder 444,000 2014-12-23 2014-12-24 15710250822014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore SHTEPIA FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER FAT 13726808 DT 11.12.2014
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) "DENIS -SH" Shkoder 246,978 2014-12-23 2014-12-24 15510250822014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHTEPIJA FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER FAT 18667187, 18667188 DT 15.12.2014
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Shkoder 117,743 2014-12-23 2014-12-24 15610250822014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SHTEPIJA FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER FAT 11379486 DT 21.12.2014
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) ROZAFA 94 Shkoder 377,400 2014-12-23 2014-12-24 15910250822014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1025082 SHTEPIA E FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER FAT 18664651 DT 11.12.2014
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 3,892 2014-12-23 2014-12-23 16110250822014 Te tjera transferta tek individet SHTEPIA FEMIJES PARASHKOLLORE TATIM BURIM
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 35,028 2014-12-23 2014-12-23 16010250822014 Te tjera transferta tek individet SHTEPIA FEMIJES PARASHKOLLORE PAGESE SHPERBLIM PER DALJE NE PENSION PER 1 PERSONSHKOLLORE SHKODER
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Shkoder 68,426 2014-12-16 2014-12-16 15210250822014 Elektricitet 1025082 SHTEPIA FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER KODI A 030018 FAT 618651548 DT 30.11.2014
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 31,300 2014-12-16 2014-12-16 15310250822014 Uje 1025082 SHTEPIA FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER FAT 3364275 DT 30.11.2014
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) SHKODRA INTEL.TV Shkoder 3,000 2014-12-16 2014-12-16 15410250822014 Sherbime telefonike 1025082 SHTEPIA FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER FAT 17568658 DT 15.12.2014
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) "DENIS -SH" Shkoder 158,592 2014-12-09 2014-12-09 14410250822014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1025082 SHTEPIA E FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER FAT 18667153 DT 30.11.2014
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Shkoder 117,743 2014-12-09 2014-12-09 14510250822014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1025082 SHTEPIA E FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER FAT 11379477 DT 30.11.2014
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 26,800 2014-12-09 2014-12-09 14610250822014 Sherbime te tjera 1025082 SHTEPIA E FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER Nineta Agovi nr kartes I75922081T NR CEKU 5002015874 dt 09.12.2014 KUOTE PER FEMIJE DHJETOR 2014
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 148,496 2014-12-01 2014-12-01 14310250822014 Paga baze 1025082 SHTEPIA E FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER PAGE NENTOR 2014
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 606,390 2014-12-01 2014-12-01 14210250822014 Shtese page per funksionin 1025082 SHTEPIA E FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER PAGE NENTOR 2014
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Shkoder 53,810 2014-11-18 2014-11-18 14010250822014 Elektricitet 1025082 SHTEPIA FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER KODI A030018 FAT 617287781 DT 26.10.2014
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 31,300 2014-11-18 2014-11-18 13910250822014 Uje SHTEPIA FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER FAT 3357852 DT 31.10.2014
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) SHKODRA INTEL.TV Shkoder 3,000 2014-11-18 2014-11-18 14110250822014 Sherbime telefonike 1025082 SHTEPIA E FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER FAT 17568635 DT 14.11.2014
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Shkoder 117,743 2014-11-05 2014-11-05 13210250822014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1025082 SHTEPIA E FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER FAT 11379468 DT 31.10.201430
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) "DENIS -SH" Shkoder 160,368 2014-11-05 2014-11-05 13310250822014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1025082 SHTEPIA E FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER FAT 18017032 DT 31.10.201430