Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Puke (3330) All All 3,969,313.00 75 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Thesarit Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 35,400 2014-12-26 2014-12-29 13210100302014/1 Udhetim i brendshem dega e thesarit puke kodi 1010030 djeta dhjetor 2014 sipas listes
  Dega e Thesarit Puke (3330) EDMOND CARA Puke 32,000 2014-12-17 2014-12-18 13010100302014 Kancelari dega e thesarit puke kodi 1010030 blerje kancelari fat 71 dt 16.12.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) EDMOND CARA Puke 8,450 2014-12-17 2014-12-18 12910100302014 Sherbime te tjera dega e thesarit puke kodi 1010030 sherbim pastrimi fat.66 dt.16.12.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) FIQIRETE LATIFI Puke 9,500 2014-12-17 2014-12-18 13110100302014 Sherbime te tjera dega e thesarit puke kodi 1010030 blerje ushqyes skanr +bat servi fat.35 dt.03.12.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 5,803 2014-12-15 2014-12-16 12710100302014 Sherbime telefonike dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime telefoni nr.klientit 310001912088 muaji nentor 2014 fat..717905773 dt.30.11.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Puke 11,137 2014-12-15 2014-12-16 12610100302014 Elektricitet 1010030 dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime energjie nr kontrate f092565 dhe f092574 muaji nentor 2014 fat..616333549,616333556
  Dega e Thesarit Puke (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 1,704 2014-12-15 2014-12-16 12810100302014 Posta dhe sherbimi korrier dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime postare nentor 2014 fat. 298 dt.30.11.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) EVIS CARA Puke 64,500 2014-12-02 2014-12-03 12110100302014/1 Sherbime te tjera dega e thesarit puke kodi 1010030 sherbim riparim dhe lyrjr ob thesarit fat 71 dt.01.12.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 178,942 2014-12-01 2014-12-01 12010100302014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe dega e thesarit puke kodi 1010030 paga nentor 2014 sipas listes
  Dega e Thesarit Puke (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 2,094 2014-11-19 2014-11-20 11910100302014 Posta dhe sherbimi korrier dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime postare fat238 DT.31.10.2014.
  Dega e Thesarit Puke (3330) STRATI BAILIFF'S SERVICE Puke 572,092 2014-11-19 2014-11-20 11810100302014 Te tjera transferta tek individet dega e thesarit puke kodi 1010030 shpen. per burgim te padrejt Bardhyl Mecja dhe Ylli Bardhi vend 700 dt 24.02.2014 shkr.minfin 9528/4 dt.01.10.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 7,820 2014-11-19 2014-11-20 11710100302014 Sherbime telefonike dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime telefoni nr.klientit 310001912088 muaj itetor 2014 nr tel 021222810 tarif tel.021222312
  Dega e Thesarit Puke (3330) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Puke 7,273 2014-11-19 2014-11-19 11610100302014 Elektricitet 1010030 Dega e thesarit Puke kodi 1010030 shp.energjie nr kontrate f092565 dhe f092574 muaji tetor 2014 fat..616333549 e 616333556 nr.klient.SH2F110013092565 ., SH2F110013092574 fat.617287666.617287669
  Dega e Thesarit Puke (3330) EVIS CARA Puke 45,000 2014-11-13 2014-11-14 11510100302014 Karburant dhe vaj dega e thesarit puke kodi 1010030 blerje karburant gaz per gjenerator fat 63 dt.12.11.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 158,542 2014-11-03 2014-11-03 10910100302014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe dega e thesarit puke kodi 1010030 paga tetor 2014 sipas listes
  Dega e Thesarit Puke (3330) EDMOND CARA Puke 100,000 2014-10-29 2014-10-30 10510100302014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme dega e thesarit puke kodi 1010030 blerje kancelari +boje fotokopje +boje printeri fat 65.66 dt.29.10.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) EDMOND CARA Puke 9,700 2014-10-27 2014-10-28 10410100302014 Sherbime te tjera dega e thesarit puke kodi 1010030 mbushje me gaz kondicioner fat.15 dt.20.10.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) MUSA CANAJ Puke 9,800 2014-10-24 2014-10-27 10210100302014 Sherbime te tjera dega e thesarit puke kodi 1010030 blerje blerje neona per zyrat fat.50 dt.30.09.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) MUSA CANAJ Puke 9,800 2014-10-24 2014-10-27 10310100302014 Sherbime te tjera dega e thesarit puke kodi 1010030 blerje bateri gjenartori fat.54 dt.06.10.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) EDMOND CARA Puke 8,450 2014-10-14 2014-10-15 9610100302014 Sherbime te tjera dega e thesarit puke kodi 1010030 sherbim pastrimi fat 46 dt.30.09.2014