Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Puke (3330) All All 3,969,313.00 75 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 6,090 2014-10-14 2014-10-15 9310100302014 Sherbime telefonike dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime telefoni nr.klientit 310001912088 muaji MUAJI SHTATOR 2014 FAT.718673748 DT.30.09.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 1,284 2014-10-14 2014-10-15 951010030 Posta dhe sherbimi korrier dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime postare fat238 DT.30.09.2014.SHTATOR 2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Puke 7,748 2014-10-14 2014-10-15 9410100302014 Elektricitet 1010030 dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime energjie nr kontrate f092565 dhe f092574 muaji shtator 2014 fat..616333549 e 616333556 nr.klient.SH2F110013092565 ., SH2F110013092574
  Dega e Thesarit Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 157,342 2014-10-01 2014-10-01 9210100302014 Shtese page per vjetersi ne pune dega e thesarit puke kodi 1010030 paga shtator 2014 sipas listes
  Dega e Thesarit Puke (3330) TIM Puke 26,640 2014-09-22 2014-09-24 9010100302014 Sherbime te tjera dega e thesarit puke kodi 1010030 riparim printri hp3005 fat 476 dt 17.09.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 3,270 2014-09-22 2014-09-23 9110100302014 Posta dhe sherbimi korrier dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime postare fat.210 dt 31.08.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 30,000 2014-09-17 2014-09-18 8910100302014 Udhetim i brendshem dega e thesarit puke kodi 1010030 djeta korrik gusht 2014 sipas listes
  Dega e Thesarit Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 4,586 2014-09-17 2014-09-18 8810100302014 Sherbime telefonike dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime telefoni nr.klientit 310001912088 muaji gusht 2014 fat.717905773 dt.31.08.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Puke 7,916 2014-09-16 2014-09-17 8210100302014 Elektricitet 1010030 dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime energjie nr kontrate f092565 dhe f092574 muaji gusht 2014 2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 157,342 2014-09-01 2014-09-01 8110100302014 Shtese page per vjetersi ne pune dega e thesarit puke kodi 1010030 paga gusht 2014 sipas listes
  Dega e Thesarit Puke (3330) EDMOND CARA Puke 14,900 2014-08-20 2014-08-21 8010100302014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme dega e thesarit puke kodi 1010030 blerje boje printeri fatura 35 dt 20.08.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 8,438 2014-08-08 2014-08-11 7910100302014 Sherbime telefonike dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime telefoni nr.klientit 310001912088 muaji KORRIK 2014 nr tel 021222810 tarif tel.021222312
  Dega e Thesarit Puke (3330) CEZ SHPERNDARJE Puke 8,219 2014-08-07 2014-08-08 7310100302014 Elektricitet 1010030 dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime energjie nr kontrate f092565 dhe f092574 muaji korrik 2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) EURO-LATIFI Puke 48,000 2014-08-06 2014-08-07 7210100302014 Karburant dhe vaj dega e thesarit puke kodi 1010030 blerje gazoil per gjenerator fat.30 dt.29.07.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 157,342 2014-08-01 2014-08-01 7110100302014 Shtese page per vjetersi ne pune dega e thesarit puke kodi 1010030 paga korrik 2014 sipas listes
  Dega e Thesarit Puke (3330) EVIS CARA Puke 39,880 2014-07-23 2014-07-24 7010100302014 Sherbime te tjera dega e thesarit puke kodi 1010030 sherbim rregullim printri hp 3005 fat 26 dt 22.07.2014 fat
  Dega e Thesarit Puke (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 1,476 2014-07-17 2014-07-18 6910100302014 Posta dhe sherbimi korrier dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime postare fat.157 dt.30.06.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) CEZ SHPERNDARJE Puke 8,298 2014-07-17 2014-07-18 6710100302014 Elektricitet 1010030 dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime energjie nr kontrate f092565 dhe f092574 muaji maj 2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 6,128 2014-07-17 2014-07-18 6810100302014 Sherbime telefonike dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime telefoni nr.klientit 310001912088 muaji qershor 2014 fat.717905773 dt.30.06.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 62,600 2014-07-09 2014-07-10 6110100302014 Udhetim i brendshem dega e thesarit puke kodi 1010030 djeta Maj qershor 2014 sipas listes