Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Puke (3330) All All 3,969,313.00 75 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Thesarit Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 9,638 2014-03-21 2014-03-24 291000302014 Sherbime telefonike dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime telefoni nr.klientit 310001912088 muaji shkurt 2014 fat.717305335 dt.28.02.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 1,452 2014-03-21 2014-03-24 2810100302014 Posta dhe sherbimi korrier dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime postare fat.43 dt.29.02.2014 janar shkurt 2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) EVIS CARA Puke 40,000 2014-03-18 2014-03-19 281010030214 Kancelari dega e thesarit puke kodi 1010030 blerje kancelari +boje printri fatura 26 26/1 dt.11.03.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) CEZ SHPERNDARJE Puke 24,997 2014-03-13 2014-03-13 2610100302014 Unspecified 1010030 dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime energjie nr kontrate f092565 dhe f092574 muaji shkurt 2014 fat..608150995 .608150996
  Dega e Thesarit Puke (3330) CEZ SHPERNDARJE Puke 3,600 2014-03-13 2014-03-13 2710100302014 Unspecified 1010030 dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime energjie nr kontrate f092565 dhe f092574 kamate vonesa 2014 a-r
  Dega e Thesarit Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 41,700 2014-03-05 2014-03-06 2010100302014 Unspecified dega e thesarit puke kodi 1010030 djeta shkurt 2014 sipas listes
  Dega e Thesarit Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 169,142 2014-03-03 2014-03-03 1910100302014 Unspecified dega e thesarit puke kodi 1010030 paga shkurt 2014 sipas listes
  Dega e Thesarit Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 4,039 2014-02-17 2014-02-18 1810100302014 Unspecified dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime telefoni nr.klientit 310001912088 muaji janar 2014 fat..716897139 31.01.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) CEZ SHPERNDARJE Puke 14,463 2014-02-11 2014-02-11 1210100302014 Unspecified 1010030 dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime energjie nr kontrate f092565 dhe f092574 muaji janar 2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) CEZ SHPERNDARJE Puke 26,425 2014-02-11 2014-02-11 1110100302014 Unspecified 1010030 dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime energjie nr kontrate f092565 dhe f092574 muaji dhjetor 2013
  Dega e Thesarit Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 169,858 2014-02-04 2014-02-04 1010100302014 Unspecified dega e thesarit puke kodi 1010030 paga janar 2014 sipas listes
  Dega e Thesarit Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 11,970 2014-01-27 2014-01-28 0910100302014 Unspecified dega e thesarit puke kodi 1010030 dejta janar 2014 sipas listes
  Dega e Thesarit Puke (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 720 2014-01-27 2014-01-28 0810100302014 Unspecified dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime postare fat.314 dt.31.12.2013
  Dega e Thesarit Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 3,900 2014-01-27 2014-01-28 0710100302014 Unspecified dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime telefoni nr.klientit 310001912088 muaji dhjetor
  Dega e Thesarit Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 74,820 2014-01-08 2014-01-08 0110100302014 Unspecified dega e thesarit puke kodi 1010030 paga dhjetor 2013 sipas listes