Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Puke (3330) All All 3,969,313.00 75 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 9,638 2014-03-21 2014-03-24 291000302014 Sherbime telefonike dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime telefoni nr.klientit 310001912088 muaji shkurt 2014 fat.717305335 dt.28.02.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 1,452 2014-03-21 2014-03-24 2810100302014 Posta dhe sherbimi korrier dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime postare fat.43 dt.29.02.2014 janar shkurt 2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) EVIS CARA Puke 40,000 2014-03-18 2014-03-19 281010030214 Kancelari dega e thesarit puke kodi 1010030 blerje kancelari +boje printri fatura 26 26/1 dt.11.03.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) CEZ SHPERNDARJE Puke 24,997 2014-03-13 2014-03-13 2610100302014 Unspecified 1010030 dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime energjie nr kontrate f092565 dhe f092574 muaji shkurt 2014 fat..608150995 .608150996
  Dega e Thesarit Puke (3330) CEZ SHPERNDARJE Puke 3,600 2014-03-13 2014-03-13 2710100302014 Unspecified 1010030 dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime energjie nr kontrate f092565 dhe f092574 kamate vonesa 2014 a-r
  Dega e Thesarit Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 41,700 2014-03-05 2014-03-06 2010100302014 Unspecified dega e thesarit puke kodi 1010030 djeta shkurt 2014 sipas listes
  Dega e Thesarit Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 169,142 2014-03-03 2014-03-03 1910100302014 Unspecified dega e thesarit puke kodi 1010030 paga shkurt 2014 sipas listes
  Dega e Thesarit Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 4,039 2014-02-17 2014-02-18 1810100302014 Unspecified dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime telefoni nr.klientit 310001912088 muaji janar 2014 fat..716897139 31.01.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) CEZ SHPERNDARJE Puke 14,463 2014-02-11 2014-02-11 1210100302014 Unspecified 1010030 dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime energjie nr kontrate f092565 dhe f092574 muaji janar 2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) CEZ SHPERNDARJE Puke 26,425 2014-02-11 2014-02-11 1110100302014 Unspecified 1010030 dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime energjie nr kontrate f092565 dhe f092574 muaji dhjetor 2013
  Dega e Thesarit Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 169,858 2014-02-04 2014-02-04 1010100302014 Unspecified dega e thesarit puke kodi 1010030 paga janar 2014 sipas listes
  Dega e Thesarit Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 11,970 2014-01-27 2014-01-28 0910100302014 Unspecified dega e thesarit puke kodi 1010030 dejta janar 2014 sipas listes
  Dega e Thesarit Puke (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 720 2014-01-27 2014-01-28 0810100302014 Unspecified dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime postare fat.314 dt.31.12.2013
  Dega e Thesarit Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 3,900 2014-01-27 2014-01-28 0710100302014 Unspecified dega e thesarit puke kodi 1010030 shpenzime shpenzime telefoni nr.klientit 310001912088 muaji dhjetor
  Dega e Thesarit Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 74,820 2014-01-08 2014-01-08 0110100302014 Unspecified dega e thesarit puke kodi 1010030 paga dhjetor 2013 sipas listes