Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All ALDOSCH - FARMA All 314,379,873.00 948 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Spitali Kukes (1818) ALDOSCH - FARMA Kukes 130,150 2014-12-10 2014-12-11 64910130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente fat nr 1372dt21.10.2008 seria 40246176
  Spitali Kukes (1818) ALDOSCH - FARMA Kukes 26,000 2014-12-10 2014-12-11 64810130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente fat nr 1373dt 21.10.2008 seria 40246177
  Sp. Laç (2019) ALDOSCH - FARMA Laç 69,500 2014-12-04 2014-12-11 37110130752014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LAC PAGUAR SHPENZIME PER BLERJE ILACE FT NR 40296387 DT 11.02.2009
  Sp. Laç (2019) ALDOSCH - FARMA Laç 150,000 2014-12-04 2014-12-11 36910130752014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LAC PAGUAR SHPENZIME PER BLERJE ILACE FT NR 35994111 DT 15.08.2007
  Sp. Laç (2019) ALDOSCH - FARMA Laç 423,666 2014-12-04 2014-12-11 37010130752014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LAC PAGUAR SHPENZIME PER BLERJE ILACE FT NR 40296254 DT 18.02.2008
  Sp. Kruje (0716) ALDOSCH - FARMA Kruje 102,579 2014-12-09 2014-12-10 PT55710130732014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR111 NR SERIAL 6111760 DT 25.01.2006
  Sp. Kruje (0716) ALDOSCH - FARMA Kruje 54,210 2014-12-09 2014-12-10 55810130732014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR 405 ME NR SERIAL 20006560 DT 28.03.2006
  Sp. Kruje (0716) ALDOSCH - FARMA Kruje 1,150 2014-12-09 2014-12-10 56310130732014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR120NR SERIAL 6111779 DT 13.02.2006
  Sp. Kruje (0716) ALDOSCH - FARMA Kruje 31,860 2014-12-09 2014-12-10 56410130732014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR 328 NR SERIAL 6111981 DT 06.03.2006 DT 13.02.2006
  Sp. Tepelene (1134) ALDOSCH - FARMA Tepelene 15,972 2014-12-05 2014-12-09 188/10130862014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DETYRIM I PRAPAMBETUR SPITALI TEP
  Sp. Tepelene (1134) ALDOSCH - FARMA Tepelene 392,562 2014-12-05 2014-12-09 186/10130862014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DETYRIM I PRAPAMBETUR SPITALI TEP
  Sp. Tepelene (1134) ALDOSCH - FARMA Tepelene 4,702 2014-12-05 2014-12-09 187/10130862014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DETYRIM I PRAPAMBETUR SPITALI TEP
  Sp. Tepelene (1134) ALDOSCH - FARMA Tepelene 269,500 2014-12-05 2014-12-09 189/10130862014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DETYRIM I PRAPAMBETUR SPITALI TEP
  Sp. Tepelene (1134) ALDOSCH - FARMA Tepelene 192,500 2014-12-05 2014-12-09 184/10130862014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DETYRIM I PRAPAMBETUR SPITALI TEP
  Sp. Tepelene (1134) ALDOSCH - FARMA Tepelene 18,810 2014-12-05 2014-12-09 156/10130862014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DETYRIM I PRAPAMBETUR SPITALI TEP
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALDOSCH - FARMA Tirane 156,000 2014-12-05 2014-12-09 243510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KONT NE VAZHD 2616/33 DTR 12.06.14 FAT 1854 SR 12561515 DT 05.09.14 FH 3788 DT 05.09.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALDOSCH - FARMA Tirane 224,100 2014-12-05 2014-12-09 243610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KONT NE VAZHD 2616/33 DTR 12.06.14 FAT 1803 SR 12561464 DT 29.08.14 FH 3726 DT 29.08.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALDOSCH - FARMA Tirane 163,670 2014-12-05 2014-12-09 274510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT KONT NE VAZHD 3860/11 DT 24.09.14 FAT 2049 SR 12561710 DT 08.10.14 FH 4051 DT 08.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALDOSCH - FARMA Tirane 1,655,190 2014-12-05 2014-12-09 290210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT KONT NE VAZHD 2831/1 DT 19.06.14 FAT 2247+2309+2223+2323 DT 12.11.14+21.11.14+07.11.14+25.11.14 FH 4230+4280+41214+4293 DT 12.11.14+21.11.14+07.11.14+25.11.14
  Sp. Tropoje (1836) ALDOSCH - FARMA Tropoje 81,850 2014-12-05 2014-12-09 31110130872014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje, likujdim ilac e materiale mjeksore, FT 75 dt.23.01.2009, FH 2 dt 26.1.2019