Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All ALDOSCH - FARMA All 314,379,873.00 948 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Sp. Tropoje (1836) ALDOSCH - FARMA Tropoje 147,802 2014-12-05 2014-12-09 31210130872014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje, likujdim ilac e materiale mjeksore, FT1474 dt.20.11.2009, FH 39 dt 24.11.2009
  Sp. Devoll (1505) ALDOSCH - FARMA Devoll 26,700 2014-12-04 2014-12-05 27610130672014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BILISHT PER ALDOSCH FARMA PER ILACE
  Spitali Elbasan (0808) ALDOSCH - FARMA Elbasan 44,000 2014-12-04 2014-12-05 68110130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Materiale Mjekimi
  Spitali Elbasan (0808) ALDOSCH - FARMA Elbasan 21,000 2014-12-04 2014-12-05 67710130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Medikamente
  Spitali Elbasan (0808) ALDOSCH - FARMA Elbasan 96,300 2014-12-04 2014-12-05 65310130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Medikamente
  Spitali Elbasan (0808) ALDOSCH - FARMA Elbasan 21,000 2014-12-04 2014-12-05 66610130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Medikamente
  Sp. Sarande (3731) ALDOSCH - FARMA Sarande 86,070 2014-12-04 2014-12-05 43410130842014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SHP MEDIKAMENTE NGA SPITALI
  Spitali Shkoder (3333) ALDOSCH - FARMA Shkoder 147,600 2014-12-05 2014-12-05 45210130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SHKODER LIKUJ FAT NR 12561949 DT 19.11.2014
  Spitali Shkoder (3333) ALDOSCH - FARMA Shkoder 559,600 2014-12-05 2014-12-05 44710130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SHKODER LIKUJ FAT NR 12561981,12561982 DT 24.11.2014
  Spitali Elbasan (0808) ALDOSCH - FARMA Elbasan 33,700 2014-12-04 2014-12-04 66010130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Medikamente
  Spitali Elbasan (0808) ALDOSCH - FARMA Elbasan 25,200 2014-12-03 2014-12-04 64910130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Medikamente
  Spitali Elbasan (0808) ALDOSCH - FARMA Elbasan 21,000 2014-12-04 2014-12-04 66910130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Medikamente
  Spitali Elbasan (0808) ALDOSCH - FARMA Elbasan 9,900 2014-12-04 2014-12-04 66710130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Materiale mjekimi
  Spitali Elbasan (0808) ALDOSCH - FARMA Elbasan 29,200 2014-12-04 2014-12-04 67010130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Medikamente
  Spitali Elbasan (0808) ALDOSCH - FARMA Elbasan 32,340 2014-12-04 2014-12-04 66810130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Materiale mjekimi
  Sp. Mallakaster (0924) ALDOSCH - FARMA Mallakaster 118,575 2014-12-03 2014-12-04 282 1013077 2014 Ilaçe dhe materiale mjeksore PAGESE PER ALDOSCH -FARMA NGA SPITALI MALLAKASTER
  Sp. Mirdite (2026) ALDOSCH - FARMA Mirdite 6,750 2014-12-03 2014-12-04 45910130792014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali mirdite per shpenzime ilace
  Spitali Fier (0909) ALDOSCH - FARMA Fier 357,034 2014-12-03 2014-12-03 7751110130172014 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMENTE SPITALI FIER
  Spitali Gjirokaster (1111) ALDOSCH - FARMA Gjirokaster 14,950 2014-12-02 2014-12-03 50810130182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER MEDIKAMENTE FAT NR 2298 DT 20.11.2014 NR SER 12561959 FH NR 180 DT 20.11.2014 KONTR 349 DT 20.11.2014
  Spitali Lushnje (0922) ALDOSCH - FARMA Lushnje 154,000 2014-12-03 2014-12-03 52210130222014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.BLERJE MEDIKAMENTE SIPAS FATURES NENTOR 2014,PER KONTRATEN NR.991/8 DT.27.11.2014