Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Nd-ja Komunale Banesa (0821)/Agjensi e Puneve Publike (0821) All All 12,200,343.00 94 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) GENTIAN GULA Librazhd 5,200 2014-04-25 2014-04-28 4321280022014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim GJELBERIMI LB,BLERJE XHAM
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) CEZ SHPERNDARJE Librazhd 65,148 2014-04-25 2014-04-28 5021280022014 Elektricitet 2128002 GJELBERIMI LB,ENERGJI ELEKTRIKE
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 676,200 2014-04-14 2014-04-14 3621280022014 Paga baze GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT SHKURT 2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 97,680 2014-04-14 2014-04-14 3721280022014 Paga baze GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT SHKURT 2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 5,280 2014-03-31 2014-03-31 1821280022014 Paga baze GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT JANAR 2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) VEIZI-2 SH.P.K Librazhd 361,219 2014-03-21 2014-03-21 2421280022014 Sherbim per ngrohje GJELBERIMI LB,DRU ZJARRI
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 670,920 2014-03-21 2014-03-21 2521280022014 Paga baze GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT NENTOR 2013
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 97,680 2014-03-21 2014-03-21 2321280022014 Paga baze GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT TETOR 2013
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 670,920 2014-03-05 2014-03-05 2121280022014 Unspecified GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT DHJETOR 2013 2013
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 97,680 2014-03-05 2014-03-05 2221280022014 Unspecified GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT DHJETOR 2013 2013
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 670,920 2014-02-04 2014-02-05 1921280022014 Unspecified GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT NENTOR 2013
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 97,680 2014-02-04 2014-02-05 2021280022014 Unspecified GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT NENTOR 2013
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 97,680 2014-01-27 2014-01-28 121280022014 Unspecified GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT TETOR 2013
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 79,920 2014-01-27 2014-01-28 221280022014 Unspecified GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT TETOR 2013