Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Nd-ja Komunale Banesa (0821)/Agjensi e Puneve Publike (0821) All All 12,200,343.00 94 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Nd-ja Komunale Banesa (0821)/Agjensi e Puneve Publike (0821) GENTIAN GULA Librazhd 5,200 2014-04-25 2014-04-28 4321280022014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim GJELBERIMI LB,BLERJE XHAM
  Nd-ja Komunale Banesa (0821)/Agjensi e Puneve Publike (0821) CEZ SHPERNDARJE Librazhd 65,148 2014-04-25 2014-04-28 5021280022014 Elektricitet 2128002 GJELBERIMI LB,ENERGJI ELEKTRIKE
  Nd-ja Komunale Banesa (0821)/Agjensi e Puneve Publike (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 676,200 2014-04-14 2014-04-14 3621280022014 Paga baze GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT SHKURT 2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0821)/Agjensi e Puneve Publike (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 97,680 2014-04-14 2014-04-14 3721280022014 Paga baze GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT SHKURT 2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0821)/Agjensi e Puneve Publike (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 5,280 2014-03-31 2014-03-31 1821280022014 Paga baze GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT JANAR 2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0821)/Agjensi e Puneve Publike (0821) VEIZI-2 SH.P.K Librazhd 361,219 2014-03-21 2014-03-21 2421280022014 Sherbim per ngrohje GJELBERIMI LB,DRU ZJARRI
  Nd-ja Komunale Banesa (0821)/Agjensi e Puneve Publike (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 670,920 2014-03-21 2014-03-21 2521280022014 Paga baze GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT NENTOR 2013
  Nd-ja Komunale Banesa (0821)/Agjensi e Puneve Publike (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 97,680 2014-03-21 2014-03-21 2321280022014 Paga baze GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT TETOR 2013
  Nd-ja Komunale Banesa (0821)/Agjensi e Puneve Publike (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 670,920 2014-03-05 2014-03-05 2121280022014 Unspecified GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT DHJETOR 2013 2013
  Nd-ja Komunale Banesa (0821)/Agjensi e Puneve Publike (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 97,680 2014-03-05 2014-03-05 2221280022014 Unspecified GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT DHJETOR 2013 2013
  Nd-ja Komunale Banesa (0821)/Agjensi e Puneve Publike (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 670,920 2014-02-04 2014-02-05 1921280022014 Unspecified GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT NENTOR 2013
  Nd-ja Komunale Banesa (0821)/Agjensi e Puneve Publike (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 97,680 2014-02-04 2014-02-05 2021280022014 Unspecified GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT NENTOR 2013
  Nd-ja Komunale Banesa (0821)/Agjensi e Puneve Publike (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 97,680 2014-01-27 2014-01-28 121280022014 Unspecified GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT TETOR 2013
  Nd-ja Komunale Banesa (0821)/Agjensi e Puneve Publike (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 79,920 2014-01-27 2014-01-28 221280022014 Unspecified GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT TETOR 2013