Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Nd-ja Komunale Banesa (0821)/Agjensi e Puneve Publike (0821) All All 12,200,343.00 94 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) AVDI HAZIZ ALLA Librazhd 9,900 2014-10-23 2014-10-23 11821280022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GJELBERIMI LB,LIK.FAT.NR.1 DATE 14.07.2014 PJESE MAKINE
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) DEGA E TATIM TAKSAVE LIBRAZHD Librazhd 3,000 2014-10-23 2014-10-23 12021280022014 Paga baze GJELBERIMI LB,TATIM NDIHME PER RAST VDEKJE
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) FERRO MUKA Librazhd 29,450 2014-10-23 2014-10-23 12321280022014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale GJELBERIMI LB,LIK.FAT.NR.19 DATE 29.09.2014 PAISJE TEKNIKE
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) "LULI" SHPK Librazhd 251,400 2014-10-23 2014-10-23 12521280022014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave GJELBERIMI LB,LIK.FAT.NR.26 DATE 01.08.2014 MATERIALE PER MIREMBAJTJE OBJEKTEVE KOPSHTE-ÇERDHE
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 27,000 2014-10-23 2014-10-23 11921280022014 Paga baze GJELBERIMI LB,NDIHME PER RAST VDEKJE
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) FERRO MUKA Librazhd 32,060 2014-10-23 2014-10-23 13021280022014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes GJELBERIMI LB,LIK.FAT.NR.23 DATE 27.09.2014 PAISJE TEKNIKE
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) FERRO MUKA Librazhd 11,500 2014-10-23 2014-10-23 12821280022014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim GJELBERIMI LB,LIK.FAT.NR.26 DATE 13.10.2014 QESE PLASTIKE
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) AVDI HAZIZ ALLA Librazhd 25,200 2014-10-23 2014-10-23 12621280022014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit GJELBERIMI LB,LIK.FAT.NR.04 DATE 14.07.2014 SHERBIME NE MAKINAT E TRANSPORTIT
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) RAMAZAN N. BICAKU Librazhd 19,500 2014-10-23 2014-10-23 12121280022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GJELBERIMI LB,LIK.FAT.NR.31 DATE 08.07.2014 PJESE KEMBIMI
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) HALIT CANI Librazhd 50,000 2014-09-26 2014-09-29 11521280022014 Paga baze GJELBERIMI LB,NDALESE PER LLOGARI TE MYZEJEN LUTFI JUGU PRILL MAJ QERSHOR,KORRIK,GUSHT 2014.
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 600,504 2014-09-26 2014-09-26 11321280022014 Paga baze GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT KORRIK 2014.
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 144,728 2014-09-26 2014-09-26 11421280022014 Paga baze GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT KORRIK 2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) FERRO MUKA Librazhd 6,300 2014-09-04 2014-09-05 11121280022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GJELBERIMI LB,PJESE KEMBIMI LIK.FAT.NR.44 DATE 21.08.2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) FERRO MUKA Librazhd 27,000 2014-09-04 2014-09-05 11221280022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GJELBERIMI LB,PJESE KEMBIMI LIK.FAT.NR.15 DATE 27.08.2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 144,728 2014-07-16 2014-07-17 9921280022014 Paga baze GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT QERSHOR 2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 620,040 2014-07-16 2014-07-17 9821280022014 Paga baze GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT MAJ 2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 620,040 2014-07-16 2014-07-17 10021280022014 Paga baze GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT QERSHOR 2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 144,728 2014-07-16 2014-07-17 9721280022014 Paga baze GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT MAJ 2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) DEGA E TATIM TAKSAVE LIBRAZHD Librazhd 5,000 2014-07-11 2014-07-14 9621280022014 Te tjera shperblime per personelin GJELBERIMI LB,TATIM NDIHME NE RAST VDEKJE
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) ALPHA BANK -- ALBANIA Librazhd 45,000 2014-07-11 2014-07-14 9521280022014 Te tjera shperblime per personelin GJELBERIMI LB,NDIHME NE RAST VDEKJE