Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Nd-ja Komunale Banesa (0821)/Agjensi e Puneve Publike (0821) All All 12,200,343.00 94 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) RAMAZAN N. BICAKU Librazhd 22,460 2014-07-01 2014-07-02 9121280022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GJELBERIMI LB,LIK.FATURE PJESE KEMBIMI DHE RIPARIM MAKINE NR.24 DATE 25.03.2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) LUTFIJE BAHITI Librazhd 9,800 2014-07-01 2014-07-02 7421280022014 Kancelari GJELBERIMI LB,LIK.FATURE NR.26 DATE 09.01.2014 KANCELARI
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) FERRO MUKA Librazhd 68,565 2014-07-01 2014-07-02 8721280022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GJELBERIMI LB,LIK.FATURE NR.42 DATE 11.03.2014 SHERBIME MAKINE
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 144,728 2014-06-10 2014-06-10 6621280022014 Paga baze GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT PRILL 2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 620,040 2014-06-10 2014-06-10 6521280022014 Paga baze GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT PRILL 2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) AGIM HASBALLA Librazhd 84,600 2014-05-22 2014-05-22 6421280022014 Sherbime te tjera GJELBERIMI LB,LIK FATURE NR.25 GATE 14.05.2014 BLERJE HIDROMAT
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 144,072 2014-05-12 2014-05-13 5721280022014 Paga baze GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT MARS 2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 619,152 2014-05-12 2014-05-13 5821280022014 Paga baze GJELBERIMI LB,PAGAT E MUAJIT MARS 2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) AGIM HASBALLA Librazhd 9,720 2014-04-25 2014-04-28 4421280022014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike GJELBERIMI LB,BLERJE HIDROMAT
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) FERRO MUKA Librazhd 83,390 2014-04-25 2014-04-28 5321280022014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore GJELBERIMI LB,BLERJE MATERIALESH
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) ANDONETA BITA Librazhd 45,550 2014-04-25 2014-04-28 4921280022014 Karburant dhe vaj GJELBERIMI LB,BLERJE PJESE KEMBIMI
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) AGIM HASBALLA Librazhd 46,200 2014-04-25 2014-04-28 4621280022014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim GJELBERIMI LB,BLERJE KLOR
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) FERRO MUKA Librazhd 42,950 2014-04-25 2014-04-28 5221280022014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale GJELBERIMI LB,BLERJE MATERIALESH
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) ANDONETA BITA Librazhd 19,400 2014-04-25 2014-04-28 4521280022014 Karburant dhe vaj GJELBERIMI LB,PJESE KEMBIMI
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) ARJAN XHEPI Librazhd 48,960 2014-04-25 2014-04-28 4721280022014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim GJELBERIMI LB,BLERJE MATERIALE
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) LUTFIJE BAHITI Librazhd 9,860 2014-04-25 2014-04-28 5421280022014 Kancelari GJELBERIMI LB,KANCELARI
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) ARJAN XHEPI Librazhd 3,900 2014-04-25 2014-04-28 4821280022014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim GJELBERIMI LB,BLERJE MATERIALE ELEKTRIKE
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) FERRO MUKA Librazhd 53,360 2014-04-25 2014-04-28 5121280022014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale GJELBERIMI LB,BLERJE DEKORESH
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) AVDI HAZIZ ALLA Librazhd 10,000 2014-04-25 2014-04-28 5521280022014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit GJELBERIMI LB,RIPARIM MAKINE
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) FRAN - OIL Librazhd 500,000 2014-04-25 2014-04-28 5621280022014 Karburant dhe vaj GJELBERIMI LB,BLERJE KARBURANT