Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Nd-ja Komunale Banesa (0821)/Agjensi e Puneve Publike (0821) All All 12,200,343.00 94 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) FERRO MUKA Librazhd 54,700 2014-07-01 2014-07-02 8621280022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GJELBERIMI LB,LIK.FATURE NR.4 DATE 13.06.2014 PJESE KEMBIMI
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) MUZHAQI/L Librazhd 49,920 2014-07-01 2014-07-02 7721280022014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim GJELBERIMI LB,LIK.FATURE NR.15 DATE 17.04.2014 SISTEMIM FUSHES MBETJEVE URBANE
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) "ALBA" Librazhd 79,200 2014-07-01 2014-07-02 7821280022014 Karburant dhe vaj GJELBERIMI LB,LIK.FATURE NR.63 DATE 27.05.2014 LUBRIFIKANTE
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) ILIR QOSJA Librazhd 9,500 2014-07-01 2014-07-02 8421280022014 Shpenzime te tjera transporti GJELBERIMI LB,RIPARIM MAKINE
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) RAMAZAN N. BICAKU Librazhd 9,240 2014-07-01 2014-07-02 9221280022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GJELBERIMI LB,LIK.FATURE PJESE KEMBIMI DHE RIPARIM MAKINE NR.27 DATE 14.05.2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) FERRO MUKA Librazhd 27,000 2014-07-01 2014-07-02 8821280022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GJELBERIMI LB,LIK.FATURE NR.2 DATE 20.04.2014 PJESE KEMBIMI
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) GENTIAN GULA Librazhd 5,180 2014-07-01 2014-07-02 7321280022014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim GJELBERIMI LB,LIK.FATURE NR.2 DATE 03.04.2014 MATERIALE PASTRIMI
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) RUZHDI BAJRAMI Librazhd 17,500 2014-07-01 2014-07-02 8221280022014 Sherbime telefonike GJELBERIMI LB,LIDHJE INTERNETI
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) CEZ SHPERNDARJE Librazhd 14,696 2014-07-01 2014-07-02 8521280022014 Elektricitet 2128002 GJELBERIMI LB,ENERGJI ELEKTRIKE
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) AGIM HASBALLA Librazhd 38,480 2014-07-01 2014-07-02 9321280022014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore GJELBERIMI LB,LIK.FATURE MATERIALE TE NDRYSHME NDERTIMI NR.33 DATE 16.10.2013
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 29,520 2014-07-01 2014-07-02 8121280022014 Sherbime te tjera GJELBERIMI LB,ANTIDOTE VITI 2013
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) ANDONETA BITA Librazhd 5,550 2014-07-01 2014-07-02 7221280022014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale GJELBERIMI LB,LIK.FATURE NR.33 DATE 25.03.2014 ZINXHIR MOTORSEKE
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) ARJAN XHEPI Librazhd 38,000 2014-07-01 2014-07-02 7521280022014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale GJELBERIMI LB,LIK.FATURE NR.13 DATE 30.04.2014 PAISJE ELEKTRIKE
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) AVDI HAZIZ ALLA Librazhd 29,000 2014-07-01 2014-07-02 9421280022014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit GJELBERIMI LB,LIK.FATURE RIPARIM MAKINE NR.27 DATE 27.02.2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) FRAN - OIL Librazhd 179,869 2014-07-01 2014-07-02 8321280022014 Karburant dhe vaj GJELBERIMI LB,NAFTE KONTRATE DATE 30.05.2013
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) NDERMARRJA UJSJELLSIT/L Librazhd 118,159 2014-07-01 2014-07-02 8921280022014 Uje GJELBERIMI LB,LIK.FATURE UJE NR.9 DATE 25.05.2014
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) RAMAZAN N. BICAKU Librazhd 44,560 2014-07-01 2014-07-02 9021280022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GJELBERIMI LB,LIK.FATURE PJESE KEMBIMI DHE RIPARIM MAKINE NR.19 DATE 17.11.2013
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 2,160 2014-07-01 2014-07-02 8021280022014 Sherbime te tjera GJELBERIMI LB,ANTIDOTE VITI 2013
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) ALBTELEKOM SH.A. Librazhd 8,423 2014-07-01 2014-07-02 7921280022014 Sherbime telefonike GJELBERIMI LB,TELEFON NENTOR 2012-PRILL 2013
  Nd-ja Komunale Banesa (0821) AGIM HASBALLA Librazhd 19,230 2014-07-01 2014-07-02 7621280022014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore GJELBERIMI LB,LIK.FATURE NR.38 DATE 17.10.2013 MATERIALE NDERTIMI