Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) All All 5,279,697.00 91 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 18,078 2014-02-18 2014-02-19 1910250532014 Unspecified 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL ENERGJI JANAR 2014 KONTRATA NR 0465
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 3,834 2014-02-18 2014-02-19 1610250532014 Unspecified 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL TELEFON FATURA JANAR 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 105,400 2014-02-10 2014-02-11 1210250532014 Unspecified SH.S.SHTETEROR 1025053, PAGES DIETA 01-2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE E GREQISE Gjirokaster 18,000 2014-02-10 2014-02-11 1110250532014 Unspecified SH.S.SHTETEROR 1025053, PAGES DIETA 01-2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 230,361 2014-02-05 2014-02-06 910250532014 Unspecified SH.S.SHTETEROR 1025053, PAGAT JANAR 2014, LISTE PAGESE
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE E GREQISE Gjirokaster 57,718 2014-02-05 2014-02-06 1010250532014 Unspecified SH.S.SHTETEROR 1025053, PAGAT JANAR 2014, LISTE PAGESE
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 1,074 2014-01-27 2014-01-28 610250532014 Unspecified 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL TELEFON FATURA DHJETOR 2013
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 12,515 2014-01-27 2014-01-28 710250532014 Unspecified 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL TELEFON FATURA DHJETOR 2013
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 14,974 2014-01-27 2014-01-28 810250532014 Unspecified 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL ENERGJI DHJETOR2013KONTRATA NR 0465
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 200,767 2014-01-13 2014-01-13 110250532014 Unspecified D.R.F.PROFESIONAL 1025053, PAGAT 12/2013, LISTE PAGESE
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 53,283 2014-01-13 2014-01-13 210250532014 Unspecified D.R.F.PROFESIONAL 1025053, PAGAT 12/2013, LISTE PAGESE