Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) All All 5,279,697.00 91 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 18,078 2014-02-18 2014-02-19 1910250532014 Unspecified 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL ENERGJI JANAR 2014 KONTRATA NR 0465
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 3,834 2014-02-18 2014-02-19 1610250532014 Unspecified 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL TELEFON FATURA JANAR 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 105,400 2014-02-10 2014-02-11 1210250532014 Unspecified SH.S.SHTETEROR 1025053, PAGES DIETA 01-2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE E GREQISE Gjirokaster 18,000 2014-02-10 2014-02-11 1110250532014 Unspecified SH.S.SHTETEROR 1025053, PAGES DIETA 01-2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 230,361 2014-02-05 2014-02-06 910250532014 Unspecified SH.S.SHTETEROR 1025053, PAGAT JANAR 2014, LISTE PAGESE
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE E GREQISE Gjirokaster 57,718 2014-02-05 2014-02-06 1010250532014 Unspecified SH.S.SHTETEROR 1025053, PAGAT JANAR 2014, LISTE PAGESE
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 1,074 2014-01-27 2014-01-28 610250532014 Unspecified 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL TELEFON FATURA DHJETOR 2013
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 12,515 2014-01-27 2014-01-28 710250532014 Unspecified 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL TELEFON FATURA DHJETOR 2013
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 14,974 2014-01-27 2014-01-28 810250532014 Unspecified 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL ENERGJI DHJETOR2013KONTRATA NR 0465
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 200,767 2014-01-13 2014-01-13 110250532014 Unspecified D.R.F.PROFESIONAL 1025053, PAGAT 12/2013, LISTE PAGESE
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 53,283 2014-01-13 2014-01-13 210250532014 Unspecified D.R.F.PROFESIONAL 1025053, PAGAT 12/2013, LISTE PAGESE