Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) All All 5,279,697.00 91 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 1,602 2014-05-15 2014-05-16 4510250532014 Posta dhe sherbimi korrier 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL POSTA PRILL 2014 FAT TATIMORE NR 70 DT 30.04.2014, NE SERIAL 11516579
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE E GREQISE Gjirokaster 225,502 2014-05-05 2014-05-06 4210250532014 Paga baze SH.S.SHTETEROR 1025053, PAGAT PRILL 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 85,813 2014-05-05 2014-05-06 4310250532014 Shtese page per vjetersi ne pune D.R.F.PROFESIONAL 1025053, PAGAT PRILL 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 1,212 2014-04-14 2014-04-15 3610250532014 Posta dhe sherbimi korrier 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL POSTA MARS 2014 FAT NR SERIE 11516561 DT 31.03.2014 FAT 52
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 15,458 2014-04-14 2014-04-15 3510250532014 Elektricitet 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL ENERGJI MARS FATURA NR 609356059 DT 01.04.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 13,839 2014-04-14 2014-04-15 3810250532014 Sherbime telefonike 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL TELEFON TETOR 2013, JANAR 2014 FAT NR SERIAL 716442874 DT 31.10.2013 NR SERIE 717073698 DT 31.01.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) PANAJOT BARKA Gjirokaster 4,100 2014-04-14 2014-04-15 3710250532014 Sherbime telefonike 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL ABONIM INTERNETI MARS 2014 FATURA NR 6628329 NR 172
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE E GREQISE Gjirokaster 31,200 2014-04-07 2014-04-08 3410250532014 Udhetim i brendshem SH.S.SHTETEROR 1025053, DIETA MARS 2014, LISTE PAGESE
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 86,026 2014-04-01 2014-04-02 3310250532014 Shtese page per funksionin SH.S.SHTETEROR 1025053, PAGAT MARS 2014, LISTE PAGESE
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE E GREQISE Gjirokaster 200,599 2014-04-01 2014-04-02 3210250532014 Paga baze SH.S.SHTETEROR 1025053, PAGAT MARS 2014, LISTE PAGESE
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) LORENC LAZO Gjirokaster 20,400 2014-03-26 2014-03-27 3110250532014 Kancelari 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL BLERJE KANCELARI, UP NR1 DT 12/03/2014, FAT NR 37 SERIA 11349896 DT 17.03.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 4,567 2014-03-18 2014-03-19 3010250532014 Sherbime telefonike 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL TELEFON FATURA shkurt 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 19,190 2014-03-12 2014-03-13 2310250532014 Unspecified 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL ENERGJI FATURA DT 04/03/2013
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 1,335 2014-03-12 2014-03-13 2610250532014 Unspecified 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL telefon janar 2014, nr serial 717031847
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) PANAJOT BARKA Gjirokaster 4,100 2014-03-12 2014-03-13 2410250532014 Unspecified 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL ABONIM INTERNETI FATURA NR 167 DT 06/03/2014 SERIA 6628324
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 7,230 2014-03-12 2014-03-13 2510250532014 Unspecified 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL SHERBIM POSTAR FATURA NR 11516532 DT 28/02/2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE E GREQISE Gjirokaster 19,500 2014-03-07 2014-03-10 2210250532014 Unspecified SH.S.SHTETEROR 1025053 dieta shkurt 2014, LISTE PAGESE
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE E GREQISE Gjirokaster 110,282 2014-03-03 2014-03-04 21 10250532014 Unspecified SH.S.SHTETEROR 1025053, PAGAT SHKURT 2014, LISTE PAGESE
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 172,688 2014-03-03 2014-03-04 2010250532014 Unspecified SH.S.SHTETEROR 1025053, PAGAT SHKURT 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) PANAJOT BARKA Gjirokaster 4,100 2014-02-18 2014-02-19 1810250532014 Unspecified 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL ABONIM INTERNETI JANAR 2014 NR SERIAL 6628319