Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) All All 5,279,697.00 91 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 9,323 2014-08-05 2014-08-06 7510250532014 Elektricitet 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL ENERGJI ELEKRTIKE QERSHOR 2014 FAT TAT 612903780 DT 28.05.2014 27.06.2014 NR KLIENTIT GJ1L010029044830
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 2,898 2014-08-05 2014-08-06 7310250532014 Posta dhe sherbimi korrier 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL SHERBIME POSTARE FAT TAT NR SERIAL 115112069 DT 30.06.2014 NR FAT 106
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 43,543 2014-08-01 2014-08-01 7110250532014 Shtese page per funksionin SH.S.SHTETEROR 1025053, PAGAT KORRIK 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE E GREQISE Gjirokaster 231,467 2014-08-01 2014-08-01 7010250532014 Paga baze SH.S.SHTETEROR 1025053, PAGAT KORRIK 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) LORENC LAZO Gjirokaster 21,600 2014-07-16 2014-07-17 6610250532014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL BLERJE MATERIALE , UP NR 3 DT 30.06.2014, FATURA NR 91, SERIA 13732109 DT 04.07.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) LORENC LAZO Gjirokaster 33,600 2014-07-16 2014-07-17 6510250532014 Kancelari 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL BLERJE KANCELARI, UP NR 2 DT 30.06.2014, FATURA NR 86 SERIA 13732103
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE E GREQISE Gjirokaster 66,120 2014-07-11 2014-07-14 6410250532014 Udhetim i brendshem SH.S.SHTETEROR 1025053, DIETA PRILL MAJ QERSHOR 2014, PER TRAJNIMET E BERA
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 57,528 2014-07-01 2014-07-02 6310250532014 Paga baze SH.S.SHTETEROR 1025053, PAGAT QERSHOR 2014, LISTE PAGESE
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE E GREQISE Gjirokaster 231,467 2014-07-01 2014-07-02 6210250532014 Shtese page per funksionin SH.S.SHTETEROR 1025053, PAGAT QERSHOR 2014, LISTE PAGESE
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 340 2014-06-30 2014-06-30 6010250532014 Elektricitet 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL ENERGJI , TARIFE SHERBIMI, FATURA DT 12.06.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 2,002 2014-06-30 2014-06-30 5910250532014 Sherbime telefonike 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL TELEFON FATURA MAJ 2014, NR SERIAL 717868994 DT 31.05.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 2,514 2014-06-30 2014-06-30 580250532014 Posta dhe sherbimi korrier 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL POSTA MAJ 2014 FATURA NR 1 SERIA 11512058 DT 30.05.2014 FATURA NR 95
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) PANAJOT BARKA Gjirokaster 4,100 2014-06-30 2014-06-30 6110250532014 Sherbime telefonike 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL ABONIM INTERNETI MAJ 2014 NR SERIAL 6628340 DT 05.06.2014 FATURA NR 183
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) ALBASE Gjirokaster 947,612 2014-06-23 2014-06-24 5710250532014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL shlyerje v.gjyqesor nr 3012 dt 14.04.2010 per ARTA LELAJ, DETYRIM I PRAPAMBETUR, SHKRESA NR 8123/53 DTY 11.06.25014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 85,813 2014-06-02 2014-06-02 5210250532014 Shtese page per funksionin D.R.F.PROFESIONAL 1025053, PAGAT MAJ 2014, LISTE PAGESE
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE E GREQISE Gjirokaster 231,467 2014-06-02 2014-06-02 5310250532014 Shtese page per vjetersi ne pune
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE E GREQISE Gjirokaster 37,400 2014-05-26 2014-05-26 5010250532014 Udhetim i brendshem SH.S.SHTETEROR 1025053, DIETA PRILL 2014, LISTE PAGESE
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 12,368 2014-05-26 2014-05-26 5110250532014 Elektricitet 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL ENERGJI PRILL 2014 KODI KLIENTIT 010029044830
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) PANAJOT BARKA Gjirokaster 4,100 2014-05-15 2014-05-16 4410250532014 Sherbime telefonike 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL ABONIM INTERNETI PRILL 2014 FAT TATIMORE NR 177 DT 03.05.2014 NR SERIAL 6628334
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 2,287 2014-05-15 2014-05-16 4610250532014 Sherbime telefonike 1025053 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL TELEFON PRILLl 2014 FAT TATIMORE NR SERIE 717682002, NR KLIENTIT 310001916505