Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) All All 17,799,866.00 94 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) CEZ SHPERNDARJE Durres 25,267 2014-03-25 2014-03-26 24.10250462014 Elektricitet 1025046 TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/EN ELEK.. KONT.A021123
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 586,312 2014-03-21 2014-03-21 23.10260462014 Te tjera paga me kontrate TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/PAGA
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) SKENDERI G Durres 479,880 2014-03-20 2014-03-21 22.10250462014 Karburant dhe vaj 1025046 TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) HILMI DAJA Durres 8,000 2014-03-10 2014-03-11 15.10250462014 Unspecified TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/SHPENZ. TRANSP.
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 25,000 2014-03-05 2014-03-05 14.10250462014 Unspecified TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/VEND GJYGJ PER ELVANA SHTUFI
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 404,913 2014-03-03 2014-03-03 13/10250462014 Unspecified TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/PAGA
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) CEZ SHPERNDARJE Durres 41,164 2014-02-20 2014-02-20 20.10250462014 Unspecified 1025046 TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/EN ELEK.. 19593 LEK DETYRIME JANAR 2007-DHJETOR 2013.NR. KONTR. A021123 DHE 21571 LEK PER JANAR 2014
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 15,000 2014-02-03 2014-02-03 9.10250462014 Unspecified TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/VEND GJYGJ PER ELVANA SHTUFI
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) CEZ SHPERNDARJE Durres 40,537 2014-01-29 2014-02-03 4.10250462014 Unspecified 1025046 TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/EN NENTOR 201317757.DHJETOR 2013.22780 KONT. A-021123 FAT.604642766.605936598
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 782 2014-01-29 2014-02-03 5.10250462014 Unspecified TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/POSTA NENTOR 2013 458, .324 DHJE 2013NR. SERIE 11516141.11515470
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 444,294 2014-02-03 2014-02-03 8.10250462014 Unspecified TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/PAGA
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 168,912 2014-01-29 2014-02-03 7.10250462014 Unspecified TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/FAT NR. 716161777,716344968.716558336,716786902. NR I KL. 31000170609229099 SHTATOR 2013. 52591 TETOR 2013.46599 NENTOR 2013.40623 DHJETOR 2013 PER NR. TEL. 21463
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 6,000 2014-01-29 2014-02-03 6.10250462014 Unspecified TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/KON. 1076332. FAT. NR. BP00890000052473, BP009000000052475 . 3192 PER NENTOR 2013, DHE 2808 PER DHJETOR2013.
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 242,001 2014-01-13 2014-01-13 1.10250462014 Unspecified TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/PAGA