Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) All All 17,799,866.00 94 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 1,464 2014-07-29 2014-07-30 7110250462014 Uje TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/UJE KONT.1076332
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) ANTI KOLA Durres 205,900 2014-07-29 2014-07-30 7210250462014 Kancelari TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/BL.
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 148,500 2014-07-29 2014-07-30 7010250462014 Udhetim i brendshem TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/DIETA
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) ELVIRA GOGA Durres 218,400 2014-07-17 2014-07-18 6910250462014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/BL.
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 19,390 2014-07-15 2014-07-15 6710250462014 Sherbime telefonike TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/FAT NR. 718002670
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) CEZ SHPERNDARJE Durres 14,951 2014-07-15 2014-07-15 6610250462014 Elektricitet 1025046 TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/EN EL. KONT. NR A021123 FAT. NR. 612834208
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 252 2014-07-15 2014-07-15 6810250462014 Posta dhe sherbimi korrier TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/POSTA
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) ELVIRA GOGA Durres 140,400 2014-07-09 2014-07-09 6310250462014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/RIP.
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) 2AF COMPANI Durres 142,200 2014-07-09 2014-07-09 6510250462014 Pjese kembimi, goma dhe bateri TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/RIP.
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) BUJAR BUNDO Durres 117,120 2014-07-09 2014-07-09 6410250462014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/RIP.
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 1,081,808 2014-07-01 2014-07-02 6010250462014 Paga baze TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/PAGA
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) MURATI D Durres 222,000 2014-06-24 2014-06-25 5910250462014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/BL.
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) ALB - SIGURACION Durres 16,920 2014-06-19 2014-06-20 5710250462014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/SIG. AUTOMJ. PER 2014 NR. FAT. 307.SERIA 1177385
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) CEZ SHPERNDARJE Durres 8,970 2014-06-19 2014-06-20 5810250462014 Elektricitet 1025046 TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/EN .EL. NR. KONT. D8466
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 21,569 2014-06-19 2014-06-20 5610250462014 Sherbime telefonike TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/FAT NR. 717907806
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 5,616 2014-06-17 2014-06-18 5410250462014 Uje TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/UJE KONTR. 1076332
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 146,899 2014-06-17 2014-06-18 5510250462014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/VEND GJYGJ PER ELVANA SHTUFI
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) CEZ SHPERNDARJE Durres 14,262 2014-06-17 2014-06-18 5210250462014 Elektricitet 1025046 TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/EN ELEK.. KONT.A-021123
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 840 2014-06-17 2014-06-18 5310250462014 Posta dhe sherbimi korrier TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/POSTA . FAT.NR.12591399
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Durres 5,600 2014-06-06 2014-06-06 4910250462014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/TAKSE VJET. PER AUTOV. TR. 4807J