Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) All All 17,799,866.00 94 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 974,319 2014-06-02 2014-06-02 4710250462014 Paga baze TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/PAGA
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 25,000 2014-06-02 2014-06-02 4810250462014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/VEND GJYGJ PER ELVANA SHTUFI
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) ELVIRA GOGA Durres 238,000 2014-05-28 2014-05-28 4510250462014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/BL.
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) DIMEX Durres 68,094 2014-05-28 2014-05-28 4610250462014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/BL.
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Durres 4,800 2014-05-28 2014-05-28 4410250462014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/TAKSE VJET. PER AUTOV. TR. 4807J
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Durres 4,600 2014-05-21 2014-05-21 4310250462014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/TAKSE VJET. PER AUTOV. TR. 4807J
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 21,692 2014-05-15 2014-05-16 4210250462014 Sherbime telefonike TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/FAT.NR.29857
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) CEZ SHPERNDARJE Durres 12,818 2014-05-12 2014-05-13 4110250462014 Elektricitet 1025046 TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/EN ELEK.. KONTR. A021123 KODI I KLI DUOA020155021123
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) SERVIS- AUTO 2000 Durres 286,800 2014-05-08 2014-05-09 3710250462014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1025046 TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /RIP. AUTOM.
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 66,000 2014-05-08 2014-05-09 3810250462014 Udhetim i brendshem TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/DIETA
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 862,911 2014-05-02 2014-05-02 3510250462014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/PAGA
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 25,000 2014-05-02 2014-05-02 3610250462014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/VEND GJYGJ PER ELVANA SHTUFI
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 4,200 2014-04-24 2014-04-25 3310250462014 Uje TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 27,216 2014-04-24 2014-04-25 3410250462014 Sherbime telefonike TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/NR KLI 3100017060923 PER NR. TEL. 21463
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) CEZ SHPERNDARJE Durres 12,918 2014-04-14 2014-04-15 32.10250462014 Elektricitet 1025046 TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/EN ELEK.. KONT.A-021123
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) BUJAR BUNDO Durres 334,680 2014-04-04 2014-04-04 29.10250462014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/BL.
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) ELVIRA GOGA Durres 138,000 2014-04-04 2014-04-04 28.10250462014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/BL.
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 881,634 2014-04-01 2014-04-02 25.10250462014 Paga baze TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/PAGA
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) DR. RAJ. E SHERBIMIT TE TRANSP. RRUGOR Durres 4,400 2014-04-01 2014-04-02 27.10250462014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/TAKSE VJETORE FAT NR 112081256
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 25,000 2014-04-01 2014-04-02 26.10250462014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/VEND GJYGJ PER ELVANA SHTUFI