Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dogana Rinas (3535) All All 39,995,660.00 97 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dogana Rinas (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,275,128 2014-03-04 2014-03-05 1910100792014 Unspecified DOGANA RINAS.Paga shkurt 2014, listepagesa, nr pun 44/44
  Dogana Rinas (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 221,411 2014-03-04 2014-03-05 2010100792014 Unspecified DOGANA RINAS.Paga shkurt 2014, listepagesa, nr pun 44/44
  Dogana Rinas (3535) COPIER COMPUTER CENTER Tirane 12,000 2014-02-26 2014-02-27 1710100792014 Unspecified DOGANA RINAS Riparim fotokopje up 2 dt 24.02.2014 pv emergjent 24.02.2014 fat 239 dt 24.02.2014
  Dogana Rinas (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 2,784 2014-02-26 2014-02-27 1510100792014 Unspecified DOGANA RINAS Telefon kontr vazhd 12.03.2007 fat 774 dt 31.01.2014
  Dogana Rinas (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 241,804 2014-02-26 2014-02-27 1610100792014 Unspecified DOGANA RINAS Qera ambjenti kontr vazhd 12.03.2007 fat 1733 dt 14.02.2014
  Dogana Rinas (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,248 2014-02-11 2014-02-11 710100792014 Unspecified DOGANA RINAS.lik ft poste seri 11520085 dt 26.12.2013
  Dogana Rinas (3535) ARBEN PANDILI Tirane 10,000 2014-02-11 2014-02-11 120100792014 Unspecified DOGANA RINAS.lik ft rip printeri up dt 3.2.2014, seri 003959 dt 3.2.2014
  Dogana Rinas (3535) NAZERI 2000 Tirane 171,670 2014-02-05 2014-02-06 910100792014 Unspecified DOGANA RINAS.lik ft roje kontr shtese dt 31.12.2013, seri 12327907 dt 31.1.2014
  Dogana Rinas (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,388 2014-02-04 2014-02-04 810100792014 Unspecified DOGANA RINAS.lik ft poste seri 11522085 dt 26.1.2014
  Dogana Rinas (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 175,810 2014-02-03 2014-02-03 1010100792014 Unspecified DOGANA RINAS.Paga janar 2014, listpg dt 3.2.2014, nr pun 44/44
  Dogana Rinas (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,301,486 2014-02-03 2014-02-03 1110100792014 Unspecified DOGANA RINAS.Paga janar 2014, listpg dt 3.2.2014, nr pun 44/44
  Dogana Rinas (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 5,728 2014-01-20 2014-01-20 510100792014 Unspecified DOGANA RINAS.lik tat ne burim
  Dogana Rinas (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 286,039 2014-01-20 2014-01-20 610100792014 Unspecified DOGANA RINAS.lik ft qera ambj seri 07039509, dt 31.12.2013, kv dt 12.3.2007
  Dogana Rinas (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 55,002 2014-01-08 2014-01-08 110100792014 Unspecified DOGANA RINAS.Paga dhjetor 2013, listpg dt 6.1.2014, nr pun 44/44
  Dogana Rinas (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,367,151 2014-01-08 2014-01-08 210100792014 Unspecified DOGANA RINAS.Paga dhjetor 2013, listpg dt 6.1.2014, nr pun 44/44
  Dogana Rinas (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 46,125 2013-12-31 2014-01-06 13810100792013 Unspecified Dogana rinas.lik shperblim dalje ne pension urdher dt 6.12.2013,
  Dogana Rinas (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 5,125 2013-12-31 2014-01-06 13910100792013 Unspecified Dogana rinas.lik tat shperblim dalje ne pension urdher dt 6.12.2013,