Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Kukes (1818) All All 5,463,870.00 94 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Thesarit Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 600 2014-03-11 2014-03-11 1710100182014 Unspecified 1010018 Dega Thesarit shp telefoni fat29dt31.03.2014
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALPHA BANK -- ALBANIA Kukes 12,300 2014-03-03 2014-03-03 2010100182014 Unspecified 1010018 Dega Thesarit djeta personeli bordoroja muaji shkurt 2014
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALPHA BANK -- ALBANIA Kukes 277,134 2014-03-03 2014-03-03 1910100182014 Unspecified 1010018 Dega Thesarit paga personeli bordoroja muaji shkurt 2014
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 6,948 2014-02-25 2014-02-26 1610100182014 Unspecified 1010018 Dega Thesarit shp telefoni fat716626930muaji janar2014
  Dega e Thesarit Kukes (1818) CEZ SHPERNDARJE Kukes 15,707 2014-02-25 2014-02-26 1510100182014 Unspecified 1010018 Dega Thesarit shp energjie k137655 fat24.12.2013-21.01.2014 janar 2014
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALPHA BANK -- ALBANIA Kukes 299,658 2014-02-04 2014-02-04 810100182014 Unspecified 1010018 Dega Thesarit paga personeli bordoroja muaji janar2014
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 6,865 2013-11-30 2014-01-14 12910100182013 Unspecified 1010018 shp e telefoni fatura nr 716626930 muaji nentor 2013 Dega Thesarit Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) CEZ SHPERNDARJE Kukes 10,785 2013-11-30 2014-01-14 12910100182013 Unspecified 1010018 shp energji elekt fatura k137655 muaji nentor 2013 Dega Thesarit Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 420 2013-11-30 2014-01-14 13110100182013 Unspecified 1010018 shp postare fatura 709 dt 30.11.2013 Dega Thesarit Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) CEZ SHPERNDARJE Kukes 17,774 2013-12-31 2014-01-14 13310100182013 Unspecified 1010018 shp energji elekt fatura k137655 muaji dhjetor 2013 Dega Thesarit Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 9,843 2013-12-31 2014-01-14 13410100182013 Unspecified 1010018 shp e telefoni fatura nr 716897133 muaji dhjetor 2013 Dega Thesarit Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 288 2013-12-31 2014-01-14 13510100182013 Unspecified 1010018 shp postare fatura 789dt 31.12..2013 Dega Thesarit Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALPHA BANK -- ALBANIA Kukes 257,758 2014-01-08 2014-01-08 0110100182014 Unspecified 1010018 Dega Thesarit paga personeli bordoroja muaji dhjetor 2013
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALPHA BANK -- ALBANIA Kukes 54,700 2014-01-08 2014-01-08 0210100182014 Unspecified 1010018 Dega Thesarit djeta personeli bordoroja muaji dhjetor 2013