Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Kukes (1818) All All 5,463,870.00 94 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 600 2014-03-11 2014-03-11 1710100182014 Unspecified 1010018 Dega Thesarit shp telefoni fat29dt31.03.2014
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALPHA BANK -- ALBANIA Kukes 12,300 2014-03-03 2014-03-03 2010100182014 Unspecified 1010018 Dega Thesarit djeta personeli bordoroja muaji shkurt 2014
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALPHA BANK -- ALBANIA Kukes 277,134 2014-03-03 2014-03-03 1910100182014 Unspecified 1010018 Dega Thesarit paga personeli bordoroja muaji shkurt 2014
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 6,948 2014-02-25 2014-02-26 1610100182014 Unspecified 1010018 Dega Thesarit shp telefoni fat716626930muaji janar2014
  Dega e Thesarit Kukes (1818) CEZ SHPERNDARJE Kukes 15,707 2014-02-25 2014-02-26 1510100182014 Unspecified 1010018 Dega Thesarit shp energjie k137655 fat24.12.2013-21.01.2014 janar 2014
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALPHA BANK -- ALBANIA Kukes 299,658 2014-02-04 2014-02-04 810100182014 Unspecified 1010018 Dega Thesarit paga personeli bordoroja muaji janar2014
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 6,865 2013-11-30 2014-01-14 12910100182013 Unspecified 1010018 shp e telefoni fatura nr 716626930 muaji nentor 2013 Dega Thesarit Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) CEZ SHPERNDARJE Kukes 10,785 2013-11-30 2014-01-14 12910100182013 Unspecified 1010018 shp energji elekt fatura k137655 muaji nentor 2013 Dega Thesarit Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 420 2013-11-30 2014-01-14 13110100182013 Unspecified 1010018 shp postare fatura 709 dt 30.11.2013 Dega Thesarit Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) CEZ SHPERNDARJE Kukes 17,774 2013-12-31 2014-01-14 13310100182013 Unspecified 1010018 shp energji elekt fatura k137655 muaji dhjetor 2013 Dega Thesarit Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 9,843 2013-12-31 2014-01-14 13410100182013 Unspecified 1010018 shp e telefoni fatura nr 716897133 muaji dhjetor 2013 Dega Thesarit Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 288 2013-12-31 2014-01-14 13510100182013 Unspecified 1010018 shp postare fatura 789dt 31.12..2013 Dega Thesarit Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALPHA BANK -- ALBANIA Kukes 257,758 2014-01-08 2014-01-08 0110100182014 Unspecified 1010018 Dega Thesarit paga personeli bordoroja muaji dhjetor 2013
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALPHA BANK -- ALBANIA Kukes 54,700 2014-01-08 2014-01-08 0210100182014 Unspecified 1010018 Dega Thesarit djeta personeli bordoroja muaji dhjetor 2013