Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Kukes (1818) All All 5,463,870.00 94 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 1,068 2014-05-23 2014-05-23 5610100182014 Posta dhe sherbimi korrier 1010018sherbim postar ft253dt30.04.2014 S12586854 Thesari Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) BOGDANI / KUKES Kukes 50,960 2014-05-23 2014-05-23 5710100182014 Sherbim per ngrohje karburant ft128dt16.05.2014 S14421729 Thesari Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 6,097 2014-05-23 2014-05-23 5510100182014 Sherbime telefonike 1010018 lik telefoni ft 717708374 dt30.04.2014 Thesari Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALPHA BANK -- ALBANIA Kukes 292,340 2014-05-02 2014-05-02 4710100182014 Paga baze 1010018 paga personeli muaji prill 2014 Dega e Thesarit Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALPHA BANK -- ALBANIA Kukes 36,900 2014-05-02 2014-05-02 4810100182014 Udhetim i brendshem 1010018 djeta personeli muaji prill 2014 Dega e Thesarit Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALPHA BANK -- ALBANIA Kukes 69,346 2014-04-29 2014-04-30 4310100182014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1010018 Dega Thesarit leje e zakonshme 2013 Zyber Jata
  Dega e Thesarit Kukes (1818) BOGDANI / KUKES Kukes 50,000 2014-04-29 2014-04-30 4210100182014 Sherbim per ngrohje 1010018 karburant fat nr 97 dt 17.04.2014 Dega e Thesarit Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) DEGA E TATIMEVE E TAKSAVE Kukes 21,164 2014-04-29 2014-04-30 4410100182014 Te tjera transferta tek individet 1010018 Dega Thesarit tatim ne burim Zyber Jata
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALPHA BANK -- ALBANIA Kukes 144,332 2014-04-29 2014-04-30 4510100182014 Te tjera transferta tek individet 1010018 Dega Thesarit pagese per dy paga vjetersi shkresa nr 2170/5dt20.03.2014 Zyber jata
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 5,487 2014-04-25 2014-04-28 4010100182014 Sherbime telefonike 1010018 lik telef ft 717507515 dt 31.03.2014 Thesari Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 924 2014-04-25 2014-04-28 4110100182014 Posta dhe sherbimi korrier 1010018 postare ft171dt31.03.2014 Thesari Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) CEZ SHPERNDARJE Kukes 12,078 2014-04-25 2014-04-28 3910100182014 Elektricitet 1010018 energji K nr 137655 ft 609401600 mars-2014 Thesari Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALPHA BANK -- ALBANIA Kukes 12,300 2014-04-14 2014-04-14 3310100182014 Udhetim i brendshem 1010018 dieta muaji prill 2014 Dega e Thesarit Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) BOGDANI / KUKES Kukes 50,000 2014-04-02 2014-04-02 3210100182014 Sherbim per ngrohje 1010018 karburant fat nr 70 dt 28.03.2014 Dega e Thesarit Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALPHA BANK -- ALBANIA Kukes 283,705 2014-04-01 2014-04-01 3010100182014 Paga baze 1010018 Dega Thesarit paga personeli bordoroja muaji shkurt 2014
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALPHA BANK -- ALBANIA Kukes 12,300 2014-04-01 2014-04-01 3110100182014 Udhetim i brendshem 1010018 Dega Thesarit djeta personeli bordoroja muaji shkurt 2014
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 6,140 2014-03-27 2014-03-28 2810100182014 Sherbime telefonike lik telef ft71305328 dt28.02.2014 Dega e thesarit Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) CEZ SHPERNDARJE Kukes 20,680 2014-03-27 2014-03-28 2710100182014 Elektricitet 1010018 energji ft60815272shkurt2014 K nr 137655 Dega e Thesarit Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 792 2014-03-27 2014-03-28 2910100182014 Posta dhe sherbimi korrier shp postare ft91dt28.02.2014 S12588692 Dega e Thesarit Kukes
  Dega e Thesarit Kukes (1818) ALPHA BANK -- ALBANIA Kukes 33,700 2014-03-18 2014-03-19 2110100182014 Udhetim i brendshem 1010018 dieta muaji mars 2014 Dega e Thesarit Kukes