Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Kolonje (1514) All All 2,500,062.00 86 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Thesarit Kolonje (1514) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kolonje 86,177 2014-02-03 2014-02-03 910100142014 Unspecified 1010014 dega e thesarit kolonje pagat per muajin janar 2014 liste pagesat
  Dega e Thesarit Kolonje (1514) ALBTELEKOM SH.A. Kolonje 5,487 2013-12-31 2014-01-14 510100142014 Unspecified 1010014 dega e thesarit kolonje shp.telefoni dhjetor 2013.nr.klient.310001940886 fat.nr.716878161 dt.31.12;nr.klien.310001744063 fat.nr.716807038 dt.31.12.2013
  Dega e Thesarit Kolonje (1514) SH.A. UJESJELLES-KANALIZIME Kolonje 1,176 2013-12-29 2014-01-13 210100142014 Unspecified 1010014 dega e thesarit kolonje shpenzime per uje muaji dhjetor 2013 fat.nr.12 dt.29.12.013
  Dega e Thesarit Kolonje (1514) CEZ SHPERNDARJE Kolonje 15,472 2013-12-30 2014-01-13 310100142014 Unspecified 1010014 dege thesarit kolonje elektricitet per muajin dhjetor 2013.fat.nr.605717324 dt.30.12.2013 kodi i kliebtit;KR0E090003108061
  Dega e Thesarit Kolonje (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 912 2013-12-31 2014-01-13 410100142014 Unspecified dega e thesarit kolonje shpenzime per sherbime poste fatura nr.392dt31.12.2013
  Dega e Thesarit Kolonje (1514) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kolonje 81,479 2014-01-08 2014-01-08 110100142014 Unspecified 1010014 dega e thesarit kolonje pagat per muajin dhjetor 2013 liste pagesat