Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Kolonje (1514) All All 2,500,062.00 86 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Kolonje (1514) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kolonje 86,177 2014-02-03 2014-02-03 910100142014 Unspecified 1010014 dega e thesarit kolonje pagat per muajin janar 2014 liste pagesat
  Dega e Thesarit Kolonje (1514) ALBTELEKOM SH.A. Kolonje 5,487 2013-12-31 2014-01-14 510100142014 Unspecified 1010014 dega e thesarit kolonje shp.telefoni dhjetor 2013.nr.klient.310001940886 fat.nr.716878161 dt.31.12;nr.klien.310001744063 fat.nr.716807038 dt.31.12.2013
  Dega e Thesarit Kolonje (1514) SH.A. UJESJELLES-KANALIZIME Kolonje 1,176 2013-12-29 2014-01-13 210100142014 Unspecified 1010014 dega e thesarit kolonje shpenzime per uje muaji dhjetor 2013 fat.nr.12 dt.29.12.013
  Dega e Thesarit Kolonje (1514) CEZ SHPERNDARJE Kolonje 15,472 2013-12-30 2014-01-13 310100142014 Unspecified 1010014 dege thesarit kolonje elektricitet per muajin dhjetor 2013.fat.nr.605717324 dt.30.12.2013 kodi i kliebtit;KR0E090003108061
  Dega e Thesarit Kolonje (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 912 2013-12-31 2014-01-13 410100142014 Unspecified dega e thesarit kolonje shpenzime per sherbime poste fatura nr.392dt31.12.2013
  Dega e Thesarit Kolonje (1514) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kolonje 81,479 2014-01-08 2014-01-08 110100142014 Unspecified 1010014 dega e thesarit kolonje pagat per muajin dhjetor 2013 liste pagesat