Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All T.N.T EXPRESS ALBANIA All 755,455.00 49 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 15,229 2014-12-30 2014-12-31 35210130552014 Posta dhe sherbimi korrier Q.K.T.GJAKUT posta TNT vazhdim kontr. 144/7 dt. 04.08.2014 fat6288(18476488) dt. 23.12.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 10,567 2014-12-30 2014-12-31 36710130552014 Posta dhe sherbimi korrier Q.K.T.GJAKUT POSTA TNT 2527 DT. 29.12.2014 VAZHDIM 144/7 DT. 04.8.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 8,692 2014-12-29 2014-12-30 303010130492014 Sherbimet bankare QSUT SHERBIM DOGAOR UP 391 DT 10.12.14 FAT 2368 SR 18467018 DT 28.11.14 PV 28.11.14
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 14,607 2014-12-19 2014-12-23 34210130552014 Posta dhe sherbimi korrier Q.K.T.GJAKUT sherbim posta TNT vazhdim kontr.144/7 dt. 04.08.2014 fat.6151(18476351) dt. 15.12.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 15,229 2014-12-16 2014-12-18 33910130552014 Posta dhe sherbimi korrier Q.K.T.GJAKUT posta TNT vazhdim kontr. 144/7 dt. 04.08.2014 fat.6030(18476130) dt. 08.12.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 25,485 2014-12-15 2014-12-15 33110130552014 Posta dhe sherbimi korrier Q.K.T.GJAKUT posta,kontrate nr 144/7 dt 04.08.2014 ne vazhdim,fat nr 5935 dt 03.12.2014,seri 18476035,5755 dt 24.11.2014,seri 18467255
  Galeria Kombetare e arteve (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 6,000 2014-12-09 2014-12-10 20210120212014 Te tjera transferime korrente 1012021 GALERIA Sherbim transport UP 356/19 dt.26.11.14 prev.356/19/2 dt.26.11.14 kont.356/19/4 cdt.26.11.14 ft.2394 dt.04.12.14 seri 18467044 Urdher MK 278 dt.13.10.14
  Arkivi Qendror i Filmit (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 55,958 2014-12-03 2014-12-03 6910120152014 Te tjera transferime korrente 602 ARKIVI FILMIT restaurim filmi,fat nr 5900 dt 01.12.2014,seri 18467100,U.M nr 5349 dt 17.11.2014,urdher dt 25.11.2014
  Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 15,867 2014-11-26 2014-11-27 40710160072014 Shpenzime te tjera transporti 602 QSHAMT tarife zhdoganimi,,urdher nr 1228 dt 25.11.2014,fa nr serie 18467369 dt 21.11.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 41,336 2014-11-26 2014-11-27 30410130552014 Posta dhe sherbimi korrier 1013055 Q.K.T.GJAKUT posta TNT vazhdim kontrate nr. 144/7 dt. 2014 fat.5673(18467473) DT. 18.11.2014 FAT.5446(18476846) 04.11.2014 FAT.5537(18476537) DT. 10.11.2014
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 6,713 2014-11-20 2014-11-21 25010630012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 KLD sherbim posta,up nr 52 dt 14.11.2014,pv dt 14.11.2014,fat nr 2252 dt 18.11.2014,seri 18467352
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 13,675 2014-11-12 2014-11-13 27610130552014 Posta dhe sherbimi korrier 1013055 Q.K.T.GJAKUT posta TNT vazhdim kontrate nr. 144/7 dt. 2014 fat.5015(17250815) dt.13.10.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 16,472 2014-11-11 2014-11-12 27810130552014 Posta dhe sherbimi korrier 1013055 Q.K.T.GJAKUT posta TNT vazhdim kontrate nr. 144/7 dt. 2014 fat.5234(17250634) dt. 27.10.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 14,297 2014-11-11 2014-11-12 27610130552014 Posta dhe sherbimi korrier 1013055 Q.K.T.GJAKUT posta TNT vazhdim kontrate nr. 144/7 dt. 2014 fat.5140(17250740) dt. 20.10.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 13,986 2014-11-11 2014-11-12 27510130552014 Posta dhe sherbimi korrier 1013055 Q.K.T.GJAKUT posta TNT vazhdim kontrate nr. 144/7 dt. 2014 fat.4891(17263291) dt. 04.10.2014
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 4,457 2014-11-05 2014-11-06 23710630012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 KLD posta,up nr 45 dt 30.10.2014,pv dt 30.10.2014,fat nr 2163 dt 30.10.2014,seri 18476863
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 20,751 2014-11-04 2014-11-05 24610051112014 Posta dhe sherbimi korrier ISUV paguar TNT teste proficence( 148 EURO me kursi 140.21 leke , u.p. nr 49 dt 28.10.2014, p.v, dt 28.10.2014,form 6, fat nr 3604 ,dt 14.07.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 9,634 2014-10-06 2014-10-07 23810130552014 Posta dhe sherbimi korrier Q.K.T.GJAKUT, Posta TNT kontr. ne vazhdim 144/7 dt. 04.08.2014 fat.4623(17263323) dt 22.09.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 15,229 2014-10-06 2014-10-07 23710130552014 Posta dhe sherbimi korrier Q.K.T.GJAKUT, Posta TNT kontr. ne vazhdim 144/7 dt. 04.08.2014 fat.4527(17265027) dt. 15.09.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 17,094 2014-10-06 2014-10-07 23510130552014 Posta dhe sherbimi korrier Q.K.T.GJAKUT, Posta TNT kontr. ne vazhdim 144/7 dt. 04.08.2014 fat.1754(17265254) dt. 30.08.2014