Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All T.N.T EXPRESS ALBANIA All 755,455.00 49 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 9,048 2014-05-09 2014-05-12 7610130552014 Posta dhe sherbimi korrier 602,Q.K.T.GJAKUT,post kontr 18/3 d 1/1/14,fat 2139 d 28/4/14 s 13820539
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 12,480 2014-05-09 2014-05-12 7510130552014 Posta dhe sherbimi korrier 602,Q.K.T.GJAKUT,post kontr 18/3 d 1/1/14,fat 1857 d 14/4/14 s 13820857,
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 9,984 2014-05-09 2014-05-12 7710130552014 Posta dhe sherbimi korrier 602,Q.K.T.GJAKUT,post kontr 18/3 d 1/1/14,fat 2268 d 5/5/14 s 15130268
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 14,040 2014-05-09 2014-05-12 75101305520141 Posta dhe sherbimi korrier 602,Q.K.T.GJAKUT,post kontr 18/3 d 1/1/14,fat 1991 d 21/4/14 s 13820791
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 9,360 2014-05-09 2014-05-12 7410130552014 Posta dhe sherbimi korrier 602,Q.K.T.GJAKUT,post kontr 18/3 d 1/1/14,fat 1761 d 7/4/14 s 13804461
  Drejtoria Metrologjise e Kalibrimit (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 25,693 2014-04-15 2014-04-15 11010041092014 Sherbime te tjera 602 DPM shpenzime doganore ft 13820915 dt 11.4.14 urdher 179 dt 14.4.14
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 38,688 2014-04-04 2014-04-04 4510130552014 Posta dhe sherbimi korrier 602,Q.K.T.GJAKUT,posta,kontr vazh 18/3 d 10/1/14,fat 1272 d 11/3/14 s 13839172,f 1373 d 17/3/14 s 13839073,f 1468 d 24/3/14 s 13804088,f 1662 d 31/3/14 s 13804262
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 35,256 2014-02-07 2014-02-10 1810130552014 Unspecified 602,Q.K.T.GJAKUT,sherbim,up 18 d 6/1/2014,njf 18/2 d 6/1/14,kontr 18/3 d 10/1/2014,f 27/1/2014 s 1313542,fh 575 d 3/2/14 s 12125175
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 29,640 2014-01-22 2014-01-22 1010130552014 Unspecified 602,Q.K.T.GJAKUT,posta,kontr 136/6 d 11/7/13,fat 2252 d 30/12/13 s 12274502,fat 2157 d 23/12/123 s 12274257,f 402 d 7/1/2014 s 13147052