Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per qytetaret. Sherbimi u jep mundesi taksapaguesve te mesojne si shpenzohen parate nga qeverite dhe institucionet publike. Te dhenat kane burim paresore Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania te plote cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1600 institucione buxhetore ne vend nga data janar 2012 dhe ne vijim. Te dhenat perditesohen cdo jave dhe mund te aksesoren, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Per sherbim me te detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe ne vijim mund te shkruani tek info@ais.al. Ju mund te beni donacionin tuaj ne dobi te AIS. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen::

 • Si i shpenzon parate administrate publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbim/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne interval te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All T.N.T EXPRESS ALBANIA All 755,455.00 49 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 11,189 2014-10-06 2014-10-07 23610130552014 Posta dhe sherbimi korrier Q.K.T.GJAKUT, Posta TNT kontr. ne vazhdim 144/7 dt. 04.08.2014 fat.4441(17265141) dt. 08.09.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 13,986 2014-10-06 2014-10-07 23910130552014 Posta dhe sherbimi korrier Q.K.T.GJAKUT, Posta TNT kontr. ne vazhdim 144/7 dt. 04.08.2014 fat.4790(17263190) dt. 29.09.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 11,810 2014-09-23 2014-09-24 23210130552014 Posta dhe sherbimi korrier 602,Q.K.T.GJAKUT POSTA TNT KONTRATE nr.144/7 dt. 04.08.2014 ne vazhdim fat1753(17265253) dt. 30.08.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 22,067 2014-09-23 2014-09-24 23110130552014 Posta dhe sherbimi korrier 602,Q.K.T.GJAKUT POSTA TNT UP nr.144 dt. 05.06.2014 njft.144/6 dt. 18.07.2014 buletin 28.07.2014 KONTRATE nr.144/7 dt. 04.08.2014 fat1752(17265252) dt. 30.08.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 4,458 2014-09-08 2014-09-11 38110110012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Arsimit dhe Sporteve sh poste ft 1705 dt 28.8.14 s 17265305
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Ekonomise (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 4,483 2014-09-04 2014-09-05 15310111422014 Posta dhe sherbimi korrier Fak.Ekonomik POSTE FAT 3697 DT 18.07.2014 SERI 16296997
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 7,488 2014-08-08 2014-08-11 19110130552014 Posta dhe sherbimi korrier 602,Q.K.T.GJAKUT sherbim postar TNT kontrate ne vazhdim 18/3 dt. 10.01.2014 fat. 3866 dt. 31.07.20144 seria16296518
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 9,600 2014-08-06 2014-08-07 32310110012014 Sherbime te tjera 1011001 Min.Arsimit shp dogan autoriz 3887 dt 2.6.2014 deklar 35873 dt 9.6.2014 shk dar 1596dt 13.6.2014 fh 7 dt 13.6.2014 ft 1137 dt 21.6.2014 s 15156787
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 10,296 2014-08-05 2014-08-06 17710130552014 Posta dhe sherbimi korrier 602,Q.K.T.GJAKUT post TNT kontrate ne vazhdim 18/3 dt. 10.01.2014 fat.3711 dt. 21.07.2014 seria 16296811
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 8,112 2014-08-05 2014-08-06 17410130552014 Posta dhe sherbimi korrier 602,Q.K.T.GJAKUTpost TNT kontrate ne vazhdim 18/3 dt. 10.01.2014 fat.1228 dt.30.06.2014 seri 16316628
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 14,352 2014-08-05 2014-08-06 17610130552014 Posta dhe sherbimi korrier 602,Q.K.T.GJAKUT post TNT kontrate ne vazhdim 18/3 dt. 10.01.2014 fat.3605 dt.11.07.2014 seria 16296909
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 10,920 2014-08-05 2014-08-06 17510130552014 Posta dhe sherbimi korrier 602,Q.K.T.GJAKUT post TNT kontrate ne vazhdim 18/3 dt. 10.01.2014 fat.3477 dt. 07.07.2014916316677)
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 15,912 2014-07-22 2014-07-22 16610130552014 Posta dhe sherbimi korrier 602,Q.K.T.GJAKUT,sherbim postar,kont vazhdim nr 18/3 dt 10.01.14,fat nr 3154 dt 23.06.14 sr 15156654
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 15,600 2014-07-22 2014-07-22 16510130552014 Posta dhe sherbimi korrier 602,Q.K.T.GJAKUT,sherbim postar,kont vazhdim nr 18/3 dt 10.01.14,fat nr 3101 dt 20.06.2014 sr 15156601
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 12,931 2014-07-04 2014-07-07 166510130492014 Sherbimet bankare 1013049 QSUT 602 SHERBIM DOGANOR FAT. 3264 (16316514) DT. 26.06.2014 P.V.D. DT. 26.06.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 8,736 2014-06-19 2014-06-20 1381310130552014 Posta dhe sherbimi korrier 602,Q.K.T.GJAKUT , lik ft poste seri 2943 dt. 10.06.2014 kv dt 18/3 dt. 10.01.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 12,480 2014-06-11 2014-06-12 12110130552014 Posta dhe sherbimi korrier 602,Q.K.T.GJAKUT Sherbim poste TNT kontr.vazhdim 18/3 dt. 10.01.2014 fat. 2386 dt.02.06.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 9,360 2014-06-11 2014-06-12 12810130552014 Posta dhe sherbimi korrier 602,Q.K.T.GJAKUT Sherbim poste TNT kontr.vazhdim 18/3 dt. 10.01.2014 fat 2633 dt.26.02.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 14,664 2014-05-27 2014-05-27 1081310130552014 Posta dhe sherbimi korrier 602,Q.K.T.GJAKUT , lik ft poste seri 15130490 dt 19.5.2014, kv dt 10.1.2014
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 11,544 2014-05-27 2014-05-27 1071310130552014 Posta dhe sherbimi korrier 602,Q.K.T.GJAKUT , lik ft poste seri 15130377 dt 12.5.2014, kv dt 10.1.2014