Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) All All 3,400,079.00 74 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 31,398 2014-12-19 2014-12-22 6751410412014 Kontribute per sigurime shoqerore 2141041drejtoria koordinimit projekteve, sig. shoqerore L36813191I47C019
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 19,887 2014-12-19 2014-12-22 6721410412014 Shtese page per funksionin 2141041drejtoria koordinimit projekteve, sig. shoqerore L36813191I47C019
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 3,559 2014-12-19 2014-12-22 6921410412014 Shtese page per funksionin 2141041drejtoria koordinimit projekteve, sig. shendetsore L36813191I47C019
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 3,560 2014-12-19 2014-12-22 6821410412014 Kontribute per sigurime shendetesore 2141041drejtoria koordinimit projekteve, sig. shendetsore L36813191I47C019
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 11,612 2014-12-19 2014-12-19 6621410412014 Shtese page per funksionin 2141041drejtoria koordinimit projekteve, tatim page L36813191I47C027
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 174,262 2014-12-05 2014-12-05 6421410412014 Shtese page per funksionin drej kordinimit projek paga 4 punonjes
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 31,398 2014-11-18 2014-11-18 5921410412014 Kontribute per sigurime shoqerore 2141041drejtoria koordinimit projekteve, SIG. SHOQERORE L36813191I46K01R
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 3,559 2014-11-18 2014-11-18 6321410412014 Shtese page per funksionin 2141041drejtoria koordinimit projekteve, SIG. SHENDETSORE L36813191I46K01R
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 19,887 2014-11-18 2014-11-18 61214100412014 Shtese page per funksionin 2141041drejtoria koordinimit projekteve, SIG. SHOQERORE L36813191I46K01R
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 3,560 2014-11-18 2014-11-18 6221410412014 Kontribute per sigurime shendetesore 2141041drejtoria koordinimit projekteve, SIG. SHENDETSORE L36813191I46K01R
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 11,612 2014-11-18 2014-11-18 6021410412014 Shtese page per funksionin 2141041drejtoria koordinimit projekteve, tatim page L36813191I46K02P
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 174,262 2014-11-03 2014-11-03 5821410412014 Paga baze drej kordinimit projek paga 4 punonjes
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) "IDROMENO - 2006" Shkoder 115,044 2014-10-23 2014-10-23 57214104112014 Shpenzime per pritje e percjellje 2141041drejtoria koordinimit projekteve, ft 13442361 dt 21.10.2014
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 19,887 2014-10-17 2014-10-17 5421410412014 Shtese page per funksionin 2141041drejtoria koordinimit projekteve, SIG. SHOQEROR L36813191I45N01J
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 31,398 2014-10-17 2014-10-17 5221410412014 Kontribute per sigurime shoqerore 2141041drejtoria koordinimit projekteve, SIG. SHOQEROR L36813191I45N01J
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 3,560 2014-10-17 2014-10-17 5521410412014 Kontribute per sigurime shendetesore 2141041drejtoria koordinimit projekteve, SIG. SHENDETSOR L36813191I45N01J
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 11,612 2014-10-17 2014-10-17 5321410412014 Shtese page per funksionin 2141041drejtoria koordinimit projekteve, tatim page L36813191I45N02H
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 3,559 2014-10-17 2014-10-17 5621410412014 Shtese page per funksionin 2141041drejtoria koordinimit projekteve, SIG. SHENDETSOR L36813191I45N01J
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 174,262 2014-10-01 2014-10-01 5121410412014 Shtese page per funksionin drej kordinimit projek paga 4 punonjes
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 11,612 2014-09-18 2014-09-19 4721410412014 Shtese page per funksionin 2141041drejtoria koordinimit projekteve, tatim page L36813191I44U02E