Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) All All 3,400,079.00 74 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 177,294 2014-03-04 2014-03-05 821410412014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna drej kordinimit projek paga 4 punonjes
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 3,487 2014-02-17 2014-02-17 621410412014 Shpenzime per honorare drej kordinimit te projekteve sig shoq l368131913yz01u
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 19,481 2014-02-17 2014-02-17 421410412014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune drej kordinimit te projekteve sig shoq l368131913yz01u
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 11,055 2014-02-17 2014-02-17 721410412014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune drej kordinimit te projekteve tatim page l3681319113z0016
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 30,756 2014-02-17 2014-02-17 221410412014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit drej kordinimit te projekteve sig shoq l368131913yz01u
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 20,420 2014-02-06 2014-02-06 3421410412014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur - Shpenzime per honorare drej kordinimit tatim page l36813191i3y302p dhjetor
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 3,472 2014-02-06 2014-02-06 36721410412014 Posta dhe sherbimi korrier drej kordinimit sig shoq l36813191i3y301r dhjetor
  Drejtoria e Koordinimit te Projekteve dhe Marredhenieve Nderkombetare (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 3,472 2014-02-06 2014-02-06 3721410412014 Elektricitet drej kordinimit sig shoq l36813191i3y301r dhjetor