Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) All All 34,934,991.00 75 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) DOGEL Tirane 245,476 2014-12-30 2014-12-31 10310250722014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat shtepia e foshnjes Tirane Kontrate dt 12.05.14,lik muaji nentor 2014,ft 4,5,6,7 dt 27.11.14,fh 49,50,51,52 urdh 144/1,2,3,4,5,7 pv nr 3 dhe 4
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) DOGEL Tirane 211,182 2014-12-30 2014-12-31 10610250722014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat shtepia e foshnjes Tirane Kontrate dt 12.05.14,lik muaji dhjetor 2014,ft 9,10 dt 15.12.14,fh 58,59 urdh 144/1,2,3,4,5,7 pv nr 3 dhe 4
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) DOGEL Tirane 1,757,158 2014-12-30 2014-12-31 10710250722014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat shtepia e foshnjes Tirane Kontrate dt 12.05.14,lik muaji dhjetor 2014,ft 18,19,20,21 dt 15.12.14,fh 60,61,62,63,urdh 144/1,2,3,4,5,7 pv nr 3 dhe 4
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 470,367 2014-12-28 2014-12-29 10510250722014 Elektricitet 1025072 shtepia e foshnjes 03 vjec energji elektrike shtator-tetor-nentor- 2014, Kontrate nr TR1B080035112064
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 832,920 2014-12-28 2014-12-29 10410250722014 Uje 1025097 shtepia e foshnjes 03 vjec lik uje Janar - Nentor 2014, Nr kontrate 159452
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,000 2014-12-23 2014-12-23 10110250722014 Sherbime telefonike 1025097 shtepia e foshnjes 03 vjec tel nentor 2014, fat nr 718922314
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 1,487,000 2014-12-23 2014-12-23 10210250722014 Karburant dhe vaj shtepia e foshnjes Tirane karburant me bot 2014,Kontrat 226 dt 12.06.14, aut 4/4 dt 29.5.2014 Fat 972 dt 18.12.14.FH 4 dt 18.12.14
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 426,580 2014-12-23 2014-12-23 10010250722014 Karburant dhe vaj shtepia e foshnjes Tirane karburant me bot 2014,Kontrat 226 dt 12.06.14, aut 4/4 dt 29.5.2014 Fat 955 dt 17.12.14.FH 3 dt 17.12.14
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) GENTIANA DORËZI Tirane 3,800 2014-12-18 2014-12-19 9510250722014 Sherbime te tjera 1025097 shtepia e foshnjes 03 vjec Sherbime noteriale , u. nr.114 dt.04.03.2014 up. nr.114/1 dt.04.03.2014 ft.114/2 dt.04.03.2014 njof. fit.114/3 dt.05.03.2014 ft,342 dt.25.11.2014 nentor 2014
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,000 2014-12-18 2014-12-19 96110250722014 Sherbime telefonike 1025097 shtepia e foshnjes 03 vjec tel fat 30.11.2014 ft.718773896
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,625,086 2014-12-02 2014-12-02 9210250722014 Shtese page per vjetersi ne pune shtepia e foshnjes 03 vjec paga nentor 2014 nr 39/39+1 kontrate
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 14,766 2014-12-02 2014-12-02 9310250722014 Sherbime telefonike shtepia e foshnjes 03 vjec telefon tetor 2014 liste pagese 01.12.2014
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) GENTIANA DORËZI Tirane 14,760 2014-11-20 2014-11-21 8710250722014 Sherbime te tjera SHTEPIA E FOSHNJES TIRANE NOTERI UP 114 DT 04.03.14 FTESE 114/2 DT 04.03.14 FAT 108 DT 30.05.14 NR 132 DT 17.06.14 +170 DT 29.07.14
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 22,320 2014-11-20 2014-11-21 8910250722014 Sherbime telefonike SHTEPIA E FOSHNJES TIRANE TELEFON FAT 122554396 DT 01.10.2014
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) DOGEL Tirane 492,698 2014-11-19 2014-11-20 8810250722014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602 shtepia e foshnjes 03 vjec ushqime ushqime up 144/1 dt 25.3.2014 njf 8.5.2014 k 12.5.2014 732+734 DT 30.09.14 FH 38+39+40 DT 30.09.14
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,505,415 2014-11-03 2014-11-03 8610250722014 Paga baze shtepia e efoshnjes 03 vjec paga tetor 2014 plan 39 fakt 39
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,454,469 2014-10-01 2014-10-02 8110250722014 Paga baze shtepia e foshnjes 03 vjec paga shtator 2014 nr pun 40/39
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 677,520 2014-09-22 2014-09-23 7610250722014 Karburant dhe vaj shtepia e foshnjes 03 vjec karburant aut 29.5.2014 fat 10.9.2014 fh 10.9.2014
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) DOGEL Tirane 189,588 2014-09-08 2014-09-09 7210250722014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602 shtepia e foshnjes 03 vjec ushqime ushqime up 144/1 dt 25.3.2014 njf 8.5.2014 k 12.5.2014 f 31.8.2014 fh 31.8.2014
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) DOGEL Tirane 17,747 2014-09-08 2014-09-09 7110250722014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602 shtepia e foshnjes 03 vjec ushqime ushqime up 144/1 dt 25.3.2014 njf 8.5.2014 k 12.5.2014 f 31.8.2014 fh 31.8.2014