Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) All All 34,934,991.00 75 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) E.P.S.A Tirane 10,000 2014-03-13 2014-03-13 1810250722014 Bursa shtepia e foshnjes 03 vjec vendim gjyqesor sipas grafikut mars 2014 Edlira Adhamidhi
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ALTIN LATIFI Tirane 10,000 2014-03-13 2014-03-13 1710250722014 Uje shtepia e foshnjes 03 vjec vendim gjyqesor sipas grafikut mars 2014 Ana Xharo
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,380,156 2014-03-03 2014-03-03 1410250722014 Shtese page per funksionin 600 shtepia e foshnjes 03 vjec paga shkurt 2014 pl 39-37
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 11,217 2014-02-12 2014-02-13 1610250722014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 602 SHTEPIA E FOSHNJES TAP NENTOR 2013
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) M.C.CATERING Tirane 676,846 2014-02-11 2014-02-12 810250722014 Posta dhe sherbimi korrier 600 shtepia e foshnjes 03 vjec ushqime nent dhjetor 2013 kont 329 dt 12.04.2013 perfundon fat 53 dt 1.11.2013 sr 11779280 fh 56 dt 1.11.2013 fh 68 dt 1.12.2013 sr 12723068
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) E.P.S.A Tirane 20,000 2014-02-11 2014-02-12 1010250722014 Posta dhe sherbimi korrier 602 shtepia e foshnjes 03 vjec EKZ VEND GJ PER EDLIRA ADHAMIDHI
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ALTIN LATIFI Tirane 20,000 2014-02-11 2014-02-12 910250722014 Posta dhe sherbimi korrier 600 shtepia e foshnjes 03 vjec v gjyqi per ana xharo sipas gr 2014
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 791,329 2014-02-04 2014-02-05 710250722014 Elektricitet 1025072 602 shtepia e foshnjes 03 vjec en el gusht 2013 -dhjetor 2013
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 6,314 2014-02-04 2014-02-05 910250722014 Sherbime telefonike 602 shtepia e foshnjes 03 vjec tel fix fat 716584764 /716813233 kl 310001734273
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 74,911 2014-02-03 2014-02-03 610250722014 Shpenzime per honorare 600 shtepia e foshnjes 03 vjec paga janar 39/2
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,526,002 2014-02-03 2014-02-03 510250722014 Posta dhe sherbimi korrier 600 shtepia e foshnjes 03 vjec paga janar 39/37
  Shtepia e foshnjes Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,625,436 2014-01-13 2014-01-14 210250722014 Paga baze 600 shtepia e foshnjes 03 vjec paga dhjetor 2013 pl 39-38