Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Delvine, (3704) All All 3,205,083.00 77 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Delvine, (3704) KOSTAQ KALANDERI Delvine 14,000 2014-12-26 2014-12-29 9510100052014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale lik.fat.nr.117 date 24.12.2014 ngfa thesari per mat. sipas urdher prok.nr.5 date 23.12.2014 dhe proces verbalit
  Dega e Thesarit Delvine, (3704) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Delvine 8,483 2014-12-17 2014-12-17 9410100052014 Elektricitet 1010005 lik.energji me numer kontrate GjoCo50004062154 dhe numer fature 619119809 nga thesari delvine periudha 28.10.2014 deri 28.11.2014 me kod institucioni 1010005
  Dega e Thesarit Delvine, (3704) ALBTELEKOM SH.A. Delvine 8,915 2014-12-15 2014-12-15 9310100052014 Sherbime telefonike lik.telefon me numer klienti 310001847716 dhe nr.310001849727 periudha 01.11.2014 deri 30.11.2014 nga dega e thesarit delvine
  Dega e Thesarit Delvine, (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 858 2014-12-15 2014-12-15 9210100052014 Posta dhe sherbimi korrier lik.fat.nr.175 date 27.11.2014 per letra zyrtare nga dega e thesarit delvine
  Dega e Thesarit Delvine, (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 97,103 2014-12-01 2014-12-01 8910100052014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe pagat e muajit nentor sipas listes
  Dega e Thesarit Delvine, (3704) ALBTELEKOM SH.A. Delvine 7,812 2014-11-27 2014-11-27 8810100052014 Sherbime telefonike lik.telefon me numer klienti 310001847716 dhe nr.310001849727 periudha tetor 2014 nga dega e thesarit delvine
  Dega e Thesarit Delvine, (3704) A & V-OIL Delvine 37,625 2014-11-26 2014-11-26 8710100052014 Karburant dhe vaj lik.fat.nr.75 date 20.11.2014 sipas urdher prok.nr.4 date 12.11.2014.kerkeses date 10.11.2014 dhe proces verbalit nga dega e thesarit
  Dega e Thesarit Delvine, (3704) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Delvine 8,114 2014-11-25 2014-11-25 8610100052014 Elektricitet 1010005 lik.enbewrgji me numer klienti GjoCo50004062154,numer farture 617933017 periudha 28.09.2014 deri 28.10.2014 nga dega e tehsarit delvine 1010005
  Dega e Thesarit Delvine, (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 1,626 2014-11-25 2014-11-25 85/110100052014 Posta dhe sherbimi korrier lik.fat.nr.160 adte 31.10.2014 per letra zyrtare nga dega e thesarit delvine
  Dega e Thesarit Delvine, (3704) KAPO RRAKU Delvine 61,200 2014-11-18 2014-11-18 8310100052014 Blerje dokumentacioni lik.fat.nr.15 date 14.11.2014 sipas urdher prok.nr.2 date 03.11.2014,kerkeses dhe formularit nr.3 e gjithe procesi bashkangjitur
  Dega e Thesarit Delvine, (3704) KAPO RRAKU Delvine 23,340 2014-11-18 2014-11-18 8410100052014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim lik.fat.nr.16 date 17.11.2014 sipas urdher prok.nr.3 date 06.11.2014 formulari nr.3 dhe gjithe dok.nga dega thesarit
  Dega e Thesarit Delvine, (3704) FILIPA NASHO Delvine 19,988 2014-11-18 2014-11-18 8510100052014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres lik.fat.nr.4date 17.11.2014 per materiale sipas urdher prok.nr.4 date 06.11.2014
  Dega e Thesarit Delvine, (3704) KAPO RRAKU Delvine 15,492 2014-11-18 2014-11-18 83/10100052014 Kancelari lik.fat.nr.15 date 14.11.2014 sipas urdher prok.nr.2 date 03.11.2014,kerkeses dhe formularit nr.3 e gjithe procesi bashkangjitur
  Dega e Thesarit Delvine, (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 53,655 2014-11-03 2014-11-03 8110100052014 Paga baze pagat e thesarit muaji tetor sipas listes
  Dega e Thesarit Delvine, (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 96,823 2014-11-03 2014-11-03 8010100052014 Shtese page per vjetersi ne pune pagat e thesarit muaji tetor sipas listes
  Dega e Thesarit Delvine, (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 25,440 2014-10-29 2014-10-29 7610100052014 Udhetim i brendshem lik.sherbime sipas listes per periudhen korrik -gusht 2014
  Dega e Thesarit Delvine, (3704) ALBTELEKOM SH.A. Delvine 9,405 2014-10-23 2014-10-23 7710100052014 Sherbime telefonike lik.fat,telefoni me numer klienti 310001849727 dhe nr.310001847716 per periudhen 01.09.2014 deri 30.09.2014 dega e thesarit delvine
  Dega e Thesarit Delvine, (3704) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Delvine 17,572 2014-10-09 2014-10-09 7310100052014 Elektricitet 1010005 lik.energji me numer kontrate GjoCo50004062154 periudha 26.07.2014 deri 27.08.2014 dhe 27.08.2014 deri 27.09.2014 nga dega e thesarit delvine
  Dega e Thesarit Delvine, (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 1,104 2014-10-09 2014-10-09 7210100052014 Posta dhe sherbimi korrier lik.fat.nr.145 date 30.09.2014 per letra zyrtare nga dega e thesarit delvine
  Dega e Thesarit Delvine, (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 53,655 2014-10-01 2014-10-01 7010100052014 Shtese page per funksionin paga e muajit shtator dega e thesarit