Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) All All 23,607,421.00 122 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 976,861 2014-03-04 2014-03-04 1910940262014 Unspecified AQTN paga muaji shkurt 2014 nr.punonjesve plan 22Fakt 22
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 174,494 2014-02-17 2014-02-17 1710940262014 Unspecified AQTN sigurime janar 2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 110,513 2014-02-17 2014-02-17 1710940262014 Unspecified AQTN sigurime janar 2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 19,776 2014-02-17 2014-02-17 17 10940262014 Unspecified AQTN sigurime janar 2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 70,130 2014-02-17 2014-02-17 1610940262014 Unspecified AQTN tatim page janar 2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 19,776 2014-02-17 2014-02-17 1710940262014 Unspecified AQTN sigurime janar 2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 114,406 2014-02-13 2014-02-14 151094026 2014 Unspecified AQTN 9.5% sigurime dhjetor 2013
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 90,568 2014-02-13 2014-02-13 810940262014 Unspecified 1094026 AQTN uji muaji janar 2014 fat 606186131
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 2,280 2014-02-13 2014-02-13 1410940262014 Unspecified AQTN uji muaji janar 2014 fat 1401-159591-1 dt.30.01.2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 948 2014-02-13 2014-02-13 1110940262014 Unspecified AQTN poste muaji janar 2014 fat 1100 dt.26.01.2014 seria 11522074
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) PRIMO COMMUNICATIONS Tirane 12,000 2014-02-13 2014-02-13 1210940262014 Unspecified AQTN INTERNET janar 2014 kontrate ne vazhdim dt.05.01.2013 fat.51382266 dt.23.01.2014 muaji janar+e prapambetur fat. dt.31.01.2014 seria 716983329
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 37,513 2014-02-13 2014-02-13 1010940262014 Unspecified AQTN telefon muaji janar+e prapambetur fat. dt.31.01.2014 seria 716983329
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 993,501 2014-02-03 2014-02-03 910940262014 Unspecified AQTN paga muaji janar 2014 nr.punonjesve plan 22Fakt 22
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 118,409 2014-01-17 2014-01-30 210940262014 Unspecified AQTN tatim page dhjetor 2013
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 20,473 2014-01-17 2014-01-20 7 10940262014 Unspecified AQTN sigurime dhjetor 2013
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 20,472 2014-01-17 2014-01-20 710940262014 Unspecified AQTN sigurime dhjetor 2013
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 2,460 2014-01-17 2014-01-17 510940262014 Unspecified AQTN Uje muaji dhjetor 2013 fat dt.31.12.2013
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 10,570 2014-01-17 2014-01-17 810940262014 Unspecified AQTN tatim ne burim
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 180,641 2014-01-17 2014-01-17 71094026 2014 Unspecified AQTN sigurime dhjetor 2013
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 19,379 2014-01-17 2014-01-17 410940262014 Unspecified AQTN telefon muaji dhjetor 2013 fat.seria 716776628 dt.31.12.2013