Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) All All 23,607,421.00 122 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) SOFT & SOLUTION Tirane 79,733 2014-10-10 2014-10-10 9010940262014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative AQTN mirmbajtje programi up 1 10.04.2014 ftese per of 29.04.2014 kont 05.05.2014 fat 84 08.10.2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) MUCA Tirane 925,200 2014-10-10 2014-10-10 8910940262014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre AQTN paisje orendi Autoriz 23/6 05.08.2014 kont date 29.08.2014 njoft APP 01.09.2014 fat 2226 fh 3 22.09.2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 731,563 2014-10-10 2014-10-10 9110940262014 Shpenz. per rritjen e AQT - fotokopje AQTN blerje fotokopje autoriz per lidhje kont 2/15 04.08.2014 kont date 19.08.2014 njoft app 01.09.2014 fat 80768777 fh 04 06.10.2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Tirane 225,360 2014-10-03 2014-10-10 8510940262014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres AQTN paisje hardwere up 8 24.09.14 nj app 26.09.14 fat 44 30.09.14 fh 3 30.09.14
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) SINTEZA CO Tirane 819,964 2014-10-03 2014-10-03 8610940262014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre AQTN blerje paisje autor.per lidhje kont 2/12,2/13 29.07.2014 kont nr 1244/1 19.08.2014 fat 1456 02.09.2014 fh 4 30.09.2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 7,161 2014-10-03 2014-10-03 8310940262014 Elektricitet 1094026 AQTN kamate vonesa per vitin 2014 kont nr O22961
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 942 2014-10-03 2014-10-03 8410940262014 Posta dhe sherbimi korrier AQTN poste shtator 2014 fat 3928 26.09.2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 997,778 2014-10-01 2014-10-01 8210940262014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi AQTN paga shtator 2014 nr pun 22/22
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) ZENIT - 06 Tirane 222,000 2014-09-24 2014-09-24 7010940262014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime AQTN projekt per rikonstruksion objekti up 6 24.06.2014 ftese per oferte 26.06.2014 njoft 26.06.2014 fat 16 18.08.2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) C.C.S. Tirane 273,528 2014-09-22 2014-09-23 8010940262014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre AQTN blerje skaner autor per lidhje kont 2/11 29.07.2014 kont 1238 19.08.2014 fat 273 04.09.2014 fh 1 04.09.2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 25,082 2014-09-22 2014-09-22 8110940262014 Elektricitet 1094026 AQTN energji elektrike shtator 2014 kontrate nr O22961
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,200 2014-09-22 2014-09-22 7910940262014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative AQTN transport mbeturina pv emergj. 22.09.2014 afat 121 22.09.2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) PRIMO COMMUNICATIONS Tirane 12,000 2014-09-22 2014-09-22 7810940262014 Sherbime te printimit dhe publikimit AQTN internet shtator 2014 fat 51383462 13.09.2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 1,920 2014-09-05 2014-09-05 7510940262014 Uje AQTN uje muaji gusht 2014 fat 1408-159595
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 360 2014-09-05 2014-09-05 7410940262014 Posta dhe sherbimi korrier AQTN poste muaji gusht 2014 fat 3573 s12590919
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,005,290 2014-09-01 2014-09-01 7310940262014 Paga baze AQTN paga gusht 2014 nr pun 22/22
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 40,016 2014-08-22 2014-08-22 7210940262014 Elektricitet 1094026 AQTN energji elektrike korrik 2014 kontrata nr O22961
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) PRIMO COMMUNICATIONS Tirane 12,000 2014-08-22 2014-08-22 7110940262014 Sherbime te printimit dhe publikimit AQTN internet gusht 2014 fat 51383162
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 3,540 2014-08-20 2014-08-20 6810940262014 Uje AQTN uje per korrik 2014 kont nr 159595 fat 1407
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,160 2014-08-20 2014-08-20 6910940262014 Posta dhe sherbimi korrier AQTN poste per korrik 2014 fat 3236 26.07.2014