Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) All All 23,607,421.00 122 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 3,180 2014-05-08 2014-05-09 4010940262014 Uje AQTN uje prill 2014 kontrate ne vazhdim dt.05.01.2013 fat.51382266 dt.23.01.2014 muaji janar+e prapambetur fat. 1404-159595-1-1 dt.25.04.2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) PRIMO COMMUNICATIONS Tirane 12,000 2014-05-08 2014-05-09 3910940262014 Sherbime te printimit dhe publikimit AQTN INTERNET prill 2014 kontrate ne vazhdim dt.05.01.2013 fat.51382266 dt.23.01.2014 muaji janar+e prapambetur fat. dt.31.01.2014 seria 716983329
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 985,159 2014-05-02 2014-05-02 3710940262014 Shtese page per vjetersi ne pune AQTN paga muaji prill 2014 nr.punonjesve plan 22Fakt 22
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 2,100 2014-04-21 2014-04-21 3410940262014 Uje AQTN uji muaji mars 2014 fat 1403-159595-1-1 dt.25.03.2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 8,218 2014-04-21 2014-04-21 3610940262014 Sherbime telefonike AQTN mars fat. dt.31.03.2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 225,791 2014-04-21 2014-04-21 3510940262014 Elektricitet 1094026 AQTN energji muaji mars 2014 fat dt.12.04.2014 kontrate O22961
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 145,847 2014-04-21 2014-04-21 1810940262014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1094026 AQTN energji muaji janar 2014 fat dt.13.02.2014 kontrate O22961
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) PRIMO COMMUNICATIONS Tirane 12,000 2014-04-04 2014-04-07 2910940262014 Sherbime te printimit dhe publikimit AQTN INTERNET mars 2014 kontrate ne vazhdim dt.05.01.2013 fat.51382266 dt.23.01.2014 muaji janar+e prapambetur fat. dt.20.03.2014 fat.51382559
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 980,180 2014-04-01 2014-04-01 2810940262014 Paga baze AQTN paga muaji mars 2014 nr.punonjesve plan 22Fakt 22
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 19,335 2014-03-17 2014-03-18 241094026 2014 Kontribute per sigurime shendetesore AQTN sigurime shkurt 2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 19,335 2014-03-17 2014-03-18 24 10940262014 Paga baze AQTN sigurime shkurt 2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 106,456 2014-03-17 2014-03-18 2410940262014 Paga baze AQTN sigurime shkurt 2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 168,088 2014-03-17 2014-03-18 2410940262014 Kontribute per sigurime shoqerore AQTN sigurime shkurt 2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 66,352 2014-03-17 2014-03-18 2310940262014 Paga baze AQTN tatim page shkurt 2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,332 2014-03-12 2014-03-13 2110940262014 Unspecified AQTN poste muaji shkurt 2014 fat 1449 dt.26.02.2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 6,225 2014-03-12 2014-03-13 2510940262014 Unspecified AQTN telefon muaji shkurt 2014 fat. dt.28.02.2014 seria 716983329
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2014-03-12 2014-03-13 2610940262014 Unspecified 1094026 AQTN energji shkurt 2014 kontrate O22961
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) PRIMO COMMUNICATIONS Tirane 12,000 2014-03-12 2014-03-13 2010940262014 Unspecified AQTN INTERNET shkurt 2014 kontrate ne vazhdim dt.05.01.2013 fat.51382266 dt.23.01.2014 muaji shkurt 2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 2,100 2014-03-12 2014-03-13 2210940262014 Unspecified AQTN uji muaji shkurt 2014 fat 1402-159595-1 dt.25.02.2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,000 2014-03-12 2014-03-12 2710940262014 Unspecified AQTN pritje percjellje pv 4 dt.04.03.2014 fat.38 dt.04.03.2014 seria 002849 fh.2 dt.04.03.2014