Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Skrapar (0232) All All 3,281,138.00 93 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Thesarit Skrapar (0232) DEGA E TATIME TAKSA SKRAPAR Skrapar 52,575 2014-02-27 2014-02-28 2510100322014 Unspecified 1010032 TATIM ne burim SHPERBLIM-largim nga puna/List-Pagese/27.02.2014 ,Urdh.min/17695/1 dt 03.12.2013,urdh i brend dt 21.02.2014 Dega e Thesarit SKRAPAR
  Dega e Thesarit Skrapar (0232) UJESJELLESI COROVODE Skrapar 960 2014-02-17 2014-02-18 2210100322014 Unspecified 1010032 FATURE 308/02219883 dt 30.01.2014 Dega e Thesarit SKRAPAR
  Dega e Thesarit Skrapar (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 18,900 2014-02-14 2014-02-17 2310100322014 Unspecified 1010032 DJETA/ List-Pagese shkurt-2014 Dega e Thesarit SKRAPAR
  Dega e Thesarit Skrapar (0232) CEZ SHPERNDARJE Skrapar 14,128 2014-02-12 2014-02-13 1910100322014 Unspecified 1010032 FATURE 606945064dt 30.01.2014 kod BE1C070113058154 Energji D e Thesarit SKRAPAR
  Dega e Thesarit Skrapar (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 3,013 2014-02-12 2014-02-13 2110100322014 Unspecified 1010032 FATURE 717026430 dt 31.01.2014 Nr Klient.310001856091 Dega e Thesarit SKRAPAR
  Dega e Thesarit Skrapar (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 558 2014-02-12 2014-02-13 2010100322014 Unspecified 1010032 FATURE 12/08749647 dt 31.01.2014 Dega e Thesarit SKRAPAR
  Dega e Thesarit Skrapar (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 155,507 2014-02-03 2014-02-04 1210100322014 Unspecified 10 1010032 2014 PAGA/Shkurt List Pagese Janar/2014
  Dega e Thesarit Skrapar (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 6,586 2014-01-27 2014-01-27 1010100322014 Unspecified 1010032 FATURE 716820086 dt 31.12.2013 Dega e Thesarit SKRAPAR
  Dega e Thesarit Skrapar (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 270 2014-01-27 2014-01-27 1110100322014 Unspecified 1010032 FATURE 475/08749602 dt 31.12.2013 Dega e Thesarit SKRAPAR
  Dega e Thesarit Skrapar (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 25,000 2014-01-23 2014-01-24 0910100322014 Unspecified 1010032 DJETA/Janar 2014 List-Pagese Janar-2014 Dega e Thesarit SKRAPAR
  Dega e Thesarit Skrapar (0232) CEZ SHPERNDARJE Skrapar 5,358 2014-01-10 2014-01-13 0210100322014 Unspecified 1010032 10 1010032 2014 FATURE BE1C070113058154/603876294 DT 20.11.2013 Energji
  Dega e Thesarit Skrapar (0232) CEZ SHPERNDARJE Skrapar 12,600 2014-01-10 2014-01-13 0310100322014 Unspecified 1010032 FATURE 605065437dt 22.12.2013 kod BE1C070113058154 Energji
  Dega e Thesarit Skrapar (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 142,283 2014-01-10 2014-01-10 0110100322014 Unspecified 10 1010032 2014 PAGA/Janar List Pagese Dhjetor/2013