Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL All 41,735,136.00 44 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,183,303 2014-02-27 2014-02-28 1021660012014past Unspecified Nd Pastrimit Kamez Bl karburant kontr 95 dt 22.02.2013 fat 7678 dt 03.02.2014 fh 2 dt 03.02.2014
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 539,267 2014-02-19 2014-02-20 2921660012014 Unspecified Bashkia Kamez Karburant shtese kontr 2 dt 06.01.2014 fat 1657,7677 dt 06.01.2014,03.02.2014 fh 1,5 dt 06.01.2014,03.02.2014
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 1,006,238 2014-02-18 2014-02-18 921660012014pastr Unspecified Nd/Pastrimit Kamez kontr vazhd 95 dt 22.02.2013 fat 1658 dt 06.01.2014 fh 1 dt 06.01.2014
  Bashkia Kamez (3535) SHPRESA - AL Tirane 44,000 2014-01-17 2014-01-20 521660012014uj Unspecified Nderm Ujesjell Kamez Sherb me fadrome dif e u-shp 109 dt 20.12.2013 up 32 dt 10.12.2013 fat 750 dt 20.12.2013 sit 20.12.2013