Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Qendra Ekonomike Kultures (1529) All All 11,843,753.00 52 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qendra Ekonomike Kultures (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 90,000 2014-04-23 2014-04-24 3121360112014 Sherbime te tjera LIK. KULTURA POGRADEC 2136011 URDHERI NR 22 DT 14.12.2013
  Qendra Ekonomike Kultures (1529) CEZ SHPERNDARJE Pogradec 39,142 2014-04-18 2014-04-21 2921360112014 Elektricitet 2136011 LIK.ENERGJI KULTURA POGRADEC 2136011 KONTRAT NR 2396/2367 DT 24.02.2014
  Qendra Ekonomike Kultures (1529) CEZ SHPERNDARJE Pogradec 87,308 2014-04-18 2014-04-21 3021360112014 Elektricitet 2136011 LIK.ENERGJI KULTURA POGRADEC 2136011 KONTRAT NR 4859/4847 DT 02.03.2014
  Qendra Ekonomike Kultures (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 264,208 2014-04-15 2014-04-16 2921360112014 Paga baze LIK.PAGA KULTURA POGRADEC 2136011SHKURT-MARS 2013
  Qendra Ekonomike Kultures (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 679,459 2014-04-03 2014-04-03 2321360112014 Shtesa page te tjera LIK.PAGA KULTURA POGRADEC 2136011 MARS 2014
  Qendra Ekonomike Kultures (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 334,555 2014-03-24 2014-03-25 2221360112014 Paga baze LIK.PAGA KULTURA POGRADEC 2136011SHKURT -MARS 2013
  Qendra Ekonomike Kultures (1529) FONDACIONI "DRITAN HOXHA" Pogradec 150,000 2014-03-19 2014-03-20 2121360112014 Sherbime te tjera 2136011 KULTURA POGRADEC LIK. FATURA 4 DATE 11.07.2012
  Qendra Ekonomike Kultures (1529) CEZ SHPERNDARJE Pogradec 108,810 2014-03-18 2014-03-19 2021360112014 Elektricitet 2136011 LIK.ENERGJI KULTURA POGRADEC 2136011 KONTRAT NR 4859/4847/2396/2367 DT 30.01.2014
  Qendra Ekonomike Kultures (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 687,588 2014-03-03 2014-03-03 142136011 Unspecified LIK.PAGA KULTURA POGRADEC 2136011SHKURT 2014
  Qendra Ekonomike Kultures (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 670,331 2014-02-05 2014-02-06 0821360112014 Unspecified LIK.PAGA KULTURA POGRADEC 2136011JANAR 2014
  Qendra Ekonomike Kultures (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 626,269 2014-01-14 2014-01-14 0121360112014 Unspecified LIK.PAGA KULTURA POGRADEC 2136011 DHJETOR 2013
  Qendra Ekonomike Kultures (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 121,862 2014-01-14 2014-01-14 0221360112014 Unspecified LIK.PAGA KULTURA POGRADEC 2136011SHKURT - MARS 2013