Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All ALDOSCH - FARMA All 314,379,873.00 948 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALDOSCH - FARMA Tirane 311,640 2014-10-22 2014-10-23 241310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim nr.2831/1 dt. 19.06.2014 fat.1821(12561482) dt. 01.09.2014 fh. 3738 dt. 01.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALDOSCH - FARMA Tirane 194,457 2014-10-22 2014-10-23 239510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim nr.2831/1 dt. 19.06.2014 fat.1999(12561660) dt. 30.09.2014 fh. 3989 dt. 30.09.2014
  Spitali Korce (1515) ALDOSCH - FARMA Korçe 300,987 2014-10-21 2014-10-22 64610130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE MEDIKAMENTE FAT.2112 DT 16.10.14
  Spitali Korce (1515) ALDOSCH - FARMA Korçe 357,310 2014-10-21 2014-10-22 64510130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE MEDIKAMENTE FAT.2109,2110,2111 DT 16.10.14
  Sp. Sarande (3731) ALDOSCH - FARMA Sarande 286,775 2014-10-22 2014-10-22 36810130842014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SHP MEDIKAMENTE NGA SPITALI
  Spitali Vlore (3737) ALDOSCH - FARMA Vlore 760,259 2014-10-22 2014-10-22 41710130242014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI KONTRATE NR 2753 DT 14.10.2014
  Sp. Kolonje (1514) ALDOSCH - FARMA Kolonje 89,835 2014-10-21 2014-10-21 26510130722014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013072 spitali kolonje shpenz per ilace dhe materiale mjeksore lik i fat nr 1890 dt 10.09.2014,fh nr 56 dt 10.09.2014,kontarte nr 23/9 dt 26.06.2014
  Spitali Elbasan (0808) ALDOSCH - FARMA Elbasan 285,020 2014-10-17 2014-10-17 53010130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Medikamente
  Spitali Elbasan (0808) ALDOSCH - FARMA Elbasan 618,430 2014-10-17 2014-10-17 52910130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Medikamente
  Spitali Korce (1515) ALDOSCH - FARMA Korçe 358,227 2014-10-10 2014-10-13 62310130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE FAT 1959 DT 23.09.2014 MEDIKAMENTE PER SPITALIN
  Sp. Mat (0625) ALDOSCH - FARMA Mat 15,770 2014-10-09 2014-10-13 26310130782014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat (1013078) Lik. Ilace dhe Mater. Mjeks. Fat.Nr.1720 Dt.18.08.14 Urdh.Prok. Nr.94 Dt.10.03.14 Kontr.Nr.30 Dt.17.07.14
  Sp. Kucove (0217) ALDOSCH - FARMA Kuçove 317,345 2014-10-10 2014-10-10 29310130742014 Ilaçe dhe materiale mjeksore shpenzime per ilace spitali kucove kod.1013074 fat.17260312
  Maternitet Nr.2T. (3535) ALDOSCH - FARMA Tirane 132,000 2014-10-10 2014-10-10 47110130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI medikament kontrate nr.18 dt. 12.06.2014 ne vazhdim fat.12561148 dt. 18.07.2014 fh. 72 dt. 18.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALDOSCH - FARMA Tirane 89,100 2014-10-09 2014-10-10 2196221910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna KONTR. NE VAZHDIM NR. 2363/58 DT. 28.05.2014 FAT.1724(12561385) DT. 19.08.2014 FH. 3654 DT. 19.08.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) ALDOSCH - FARMA Tirane 24,700 2014-10-10 2014-10-10 47610130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI medikament kontr.17 dt. 12.06.2014 ne vazhdim fat.12561430 dt. 26.08.2014 fh. 86 dt. 26.08.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) ALDOSCH - FARMA Tirane 64,400 2014-10-10 2014-10-10 47010130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI medikament autorizim 421/25 dt. 04.06.2014 kontr.18 dt. 12.06.2014 fat.12560899 dt. 30.06.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALDOSCH - FARMA Tirane 266,245 2014-10-09 2014-10-10 221910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna KONTR. NE VAZHDIM NR. 2831/1 DT. 19.06.2014 FAT.1721(12561382) DT. 19.08.2014 FH. 3652 DT. 19.08.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) ALDOSCH - FARMA Tirane 56,000 2014-10-10 2014-10-10 47210130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI medikament autorizim 421/25 dt. 04.06.2014 kontrate nr19 dt. 12.06.2014 fat.12560901 dt. 30.06.2014 fh.54 dt. 30.06.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) ALDOSCH - FARMA Tirane 310,050 2014-10-10 2014-10-10 47710130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI medikament autorizim 421/30 dt. 16.06.2014 kontrate nr. 56/6 dt. 10.07.2014 fat. 12561157 dt. 18.07.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) ALDOSCH - FARMA Tirane 32,300 2014-10-10 2014-10-10 47510130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI medikament Autorizim 421/16 dt. 22.05.2014 kontr.17 dt. 12.06.2014 fat.12560898 dt. 30.06.2014 fh. 57 dt. 30.06.2014