Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2012
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga dhe shpėrblime si Ministėr i Brendshėm dhe si anėtar i KKT-sė 1 117 298 lekė.
2) Tė ardhura nga paga dhe shpėrblime tė tjera financiare si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė 1 794 028 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, tė ardhura nga paga si pedagoge pranė Fakultetit tė Shkencave tė Natyrės 1 043 120 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhura nga shitja e njė apartamenti me sip. 83.7 m2, vlerė 180 000 euro, nė Rr. "Andon Zako Ēajupi", nė qytetin e Tiranės.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion-
Tė tjera
1) Marrje kredie 5 000 000 lekė nga Enti Kombėtar i Banesave, me afat shlyerje 25 vjet.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2012
Pėrshkrim shpenzimi

1) Blerje apartamenti me sip. 190 m2, vlerė 151 000 euro, Rr. "Sami Frashėri", Tiranė, nėpėrmjet njė kontrate shit-blerjeje dhe transferim kredie 5 000 000 lekė nga Enti Kombėtar i Banesave.
2) Detyrime tė paguara nė vlerėn 198 000 lekė pėr kredinė e marrė nga Enti Kombėtar i Banesave nė shumėn 5 000 000 lekė pėr blerjen e apartamentit.