Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2012
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga dhe shpėrblime si Ministėr i Brendshėm dhe si anėtar i KKT-sė 1 117 298 lekė.
2) Tė ardhura nga paga dhe shpėrblime tė tjera financiare si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė 1 794 028 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, tė ardhura nga paga si pedagoge pranė Fakultetit tė Shkencave tė Natyrės 1 043 120 lekė.
Payments received for obligations from third partiesTė ardhura nga shitja e njė apartamenti me sip. 83.7 m2, vlerė 180 000 euro, nė Rr. "Andon Zako Ēajupi", nė qytetin e Tiranės.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function-
Others
1) Marrje kredie 5 000 000 lekė nga Enti Kombėtar i Banesave, me afat shlyerje 25 vjet.


DECLARED EXPENSES 2012
Expense Description

1) Blerje apartamenti me sip. 190 m2, vlerė 151 000 euro, Rr. "Sami Frashėri", Tiranė, nėpėrmjet njė kontrate shit-blerjeje dhe transferim kredie 5 000 000 lekė nga Enti Kombėtar i Banesave.
2) Detyrime tė paguara nė vlerėn 198 000 lekė pėr kredinė e marrė nga Enti Kombėtar i Banesave nė shumėn 5 000 000 lekė pėr blerjen e apartamentit.