Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2018
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhurat nga paga, dietat, rimbursimi i shpenzimeve tė telefonit, karburantit dhe nga komisionet, tė pėrfituara nga statusi i Deputetit tė Kuvendit tė Shqipėrisė janė nė shumėn 2 270 070 Lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, Znj. Eva Noka, tė ardhura nė vlerėn 980 935 Lekė nga paga pranė Fakultetit tė Shkencave tė Natyrės, Universiteti i Tiranės.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Shtesė 137 426.65 Lekė nė gjendje e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
2) Gjendje tė llogarisė ndihmėse tė depozitės nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 0 Lekė.
3) Gjendje tė llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 0 Euro.
4) Gjendje tė llogarisė sė pagės nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 85 096.422 Lekė.
5) Kredi strehimi tė marrė nga Enti i Banesave, pėr tė cilėn ėshtė likuiduar nė vitin 2018 detyrimi nė shumėn 198 000 Lekė dhe gjendja e detyrimit tė pashlyer nė 31 Dhjetor ėshtė 3 135 000 Lekė.
6) Kredi bankare tė marrė nė vitin 2015 nė shumėn 30 000 Euro pėr blerje automjeti. Pėr vitin 2018 ėshtė shlyer detyrimi nė shumėn 2 534.74 Euro ndėrsa detyrimi i pashlyer ėshtė 22 506.75 Euro.
7) Bashkėshortja, Znj. Eva Noka, gjendje tė llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 107 500.24 Lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2018
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzuar shuma 198 000 Lekė paguar principal dhe interesa tė kredisė sė strehimit tė marrė nga Enti i Banesave.
2) Pėr vitin 2018 ėshtė shpenzuar shuma 2 534.74 Euro pėr shlyerjen e detyrimit tė kredisė bankare tė marrė nė vitin 2015 nė shumėn 30 000 Euro pėr blerje automjeti.