Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhurat nga paga, dietat, rimbursimi i shpenzimeve tė telefonit, karburantit dhe nga komisionet, tė pėrfituara nga statusi i Deputetit tė Kuvendit tė Shqipėrisė janė nė shumėn 2 270 070 Lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, Znj. Eva Noka, tė ardhura nė vlerėn 980 935 Lekė nga paga pranė Fakultetit tė Shkencave tė Natyrės, Universiteti i Tiranės.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Shtesė 137 426.65 Lekė nė gjendje e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
2) Gjendje tė llogarisė ndihmėse tė depozitės nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 0 Lekė.
3) Gjendje tė llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 0 Euro.
4) Gjendje tė llogarisė sė pagės nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 85 096.422 Lekė.
5) Kredi strehimi tė marrė nga Enti i Banesave, pėr tė cilėn ėshtė likuiduar nė vitin 2018 detyrimi nė shumėn 198 000 Lekė dhe gjendja e detyrimit tė pashlyer nė 31 Dhjetor ėshtė 3 135 000 Lekė.
6) Kredi bankare tė marrė nė vitin 2015 nė shumėn 30 000 Euro pėr blerje automjeti. Pėr vitin 2018 ėshtė shlyer detyrimi nė shumėn 2 534.74 Euro ndėrsa detyrimi i pashlyer ėshtė 22 506.75 Euro.
7) Bashkėshortja, Znj. Eva Noka, gjendje tė llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 107 500.24 Lekė.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description

1) Shpenzuar shuma 198 000 Lekė paguar principal dhe interesa tė kredisė sė strehimit tė marrė nga Enti i Banesave.
2) Pėr vitin 2018 ėshtė shpenzuar shuma 2 534.74 Euro pėr shlyerjen e detyrimit tė kredisė bankare tė marrė nė vitin 2015 nė shumėn 30 000 Euro pėr blerje automjeti.