Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) All All 349,080,571.00 197 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,595 2014-12-30 2014-12-31 22810171222014 Udhetim i brendshem REP NR 6670 ,dieta urdher 2182 d 19.12.14 listpagese bashkengjitur
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 2,300 2014-12-29 2014-12-29 22510171222014 Sherbime telefonike 602-REP NR 6670 telefon m-nentor, ft nr 1212869489 dt 01.12.14;nr telf 355688044555
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 19,755 2014-12-24 2014-12-26 22610171222014 Paga baze REP NR 6670 page e prapambetur lista bashkelidhur
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 21,755 2014-12-24 2014-12-26 22710171222014 Paga baze 602-REP NR 6670 ,derdhur tatim per ditet e festave liste pagesa dhjetor 2014
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 3,194 2014-12-24 2014-12-26 22310171222014 Elektricitet 1017122 602-REP NR 6670 energji nentor 14 kontrata bu0a0100117012330/shic010042009765/gj1k010042036196/el0a20008007487/bu0e310101094479/kr0a060267028765/bu0c130011044233/du0a130022026664/ku0k170016137693 ft dt 30.11..14
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 478,219 2014-12-24 2014-12-26 22410171222014 Kancelari 602-REP NR 6670 ,blerje mat, kancelari,up 11717 dt 25.11.14, nj.fit dt 26.11.14,pv 17.12.14,,fat seri 119808054,dt 17.12.14,fh nr 1 dt 17.12.2014
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 6,706 2014-12-24 2014-12-26 22210171222014 Sherbime telefonike 602-REP NR 6670 telefon m-nentor,kodi klientit 310001729172 ft 718982151 dt 30.11.14;nr klienti 310001978500fat nr 718913032 dt 30.11.2014
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) BANKA E TIRANES Tirane 197,925 2014-12-15 2014-12-19 21910171222014 Te tjera transferta tek individet 606-REP NR 6670 ,paga URL nentor 2014 listpagese bashkengjitur
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 68,280 2014-12-16 2014-12-18 22110171222014 Paga baze REP NR 6670 kompesim page dite feste kombetare urdher 12941 dt 15.12.14 bordero listpagese
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 127,694 2014-12-16 2014-12-18 22010171222014 Paga baze REP NR 6670 kompesim page dite feste kombetare urdher 12941 dt 15.12.14 bordero listpagese
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 377,828 2014-12-15 2014-12-15 21710171222014 Te tjera transferta tek individet 606-REP NR 6670 ,paga URL nentor 2014 listpagese bashkengjitur
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) C O L O M B O Tirane 82,800 2014-12-12 2014-12-15 21410171222014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave REP NR 6670 ,miremb.paisje up 11612 d 21.11.14 ft.of 11612/1 dt 21.11.14 nj.fit 25.11.14 ft 1527 d 27.11.14 s 18334253
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ILIRJAN SHKRELA Tirane 4,900 2014-12-12 2014-12-15 20810171222014 Paga baze 606-REP NR 6670 vendim gjyqiu.ekzek. nr 11571 akti dt 10.12.2012, ndaj Lizheta Ali Hasani,muaji korik-gusht 2014
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 967,931 2014-12-15 2014-12-15 21810171222014 Te tjera transferta tek individet 606-REP NR 6670 ,paga URL nentor 2014 listpagese bashkengjitur
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ZYRA PERMBARIMORE BERAT Tirane 16,000 2014-12-04 2014-12-05 20610171222014 Paga baze REP NR 6670 vendim gjyqi,vendim gjykate nr 244 dt 25.10.2006,urdher nr 103dt 15.03.2011,Dashnor Lulaj,muajt korik-gusht 2014
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ADASTRA Tirane 212,400 2014-12-04 2014-12-05 21310171222014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 602-REP NR 6670 ,mat funksionimi,up 11366 d 18/121/14,pv 20/11/14,fat 98 d 27/11/14 s 16787287,fh 12 d 27/11/14,fat 98 d 27/11/14 s 16787287,
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 7,000 2014-12-04 2014-12-05 21110171222014 Paga baze 606-REP NR 6670 vendim gjyqi nr7447 dt 09.09.2008,nr 2877 dt 13.10.2008,u.sek.z.p. nr 5709 dt 31.10.2013, ndaj Florian Tomor Lifo korik 2014
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 33,720 2014-12-04 2014-12-05 20710171222014 Paga baze REP NR 6670 vendim gjyqi nr 8838 dt 17.09.2012,Frederik Ceno ndales korik,gusht,shtator,tetor,nentor 2014
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ROLAND NANO Tirane 16,398 2014-12-04 2014-12-05 20510171222014 Paga baze REP NR 6670 vendim gjyqi,vendim gjykate nr 3251 dt 22.05.2013,urdher nr 3251 dt 22.05.2013,Selim Nebolli,muaji korik,gusht 2014
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 1,990 2014-12-04 2014-12-05 21210171222014 Paga baze REP NR 6670 vendim gjyqi per agim myrtaj detyrim kredie vendim ekzek. 4590 dt 16.9.14