Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) All All 349,080,571.00 197 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,534 2014-11-13 2014-11-14 18610171222014 Sherbime telefonike 602-REP NR 6670 telefon elbasan ,kodi 310001978084,fat gusht 2014
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,177 2014-11-13 2014-11-14 18210171222014 Sherbime telefonike 602-REP NR 6670 telefon gjirokaster ,kodi 310001812794,fat gusht-shtator 2014
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 29,257 2014-11-13 2014-11-14 18710171222014 Sherbime te tjera 602-REP NR 6670 rimbursim shpenz.bilete avioni urdher i QPR 11038 dt 11.11.14, UMM 558 dt 8.5.14 list pagese m.muskurti
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 6,333 2014-11-13 2014-11-14 18410171222014 Sherbime telefonike 602-REP NR 6670 telefon vlore ,kodi 310001761409,fat shtator 2014
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 252,477 2014-11-07 2014-11-10 17610171222014 Elektricitet 1017122 602-REP NR 6670 energji shtator,tetor 2014 aktrakordim oshe dt 6.11.14 kontratat bu0a0100117012330/sh1c010042009765/gj1k010042036196/el0a20008007487/bu0e310101094479/kr0a060267028765/bu0c130011044233/du0a130022026664/ku0k170016137
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 116,329 2014-11-07 2014-11-10 17410171222014 Te tjera transferta tek individet 606-REP NR 6670 ,pagat URL tetor 2014 bordero bashkengjitur 4 persona
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 88,864 2014-11-07 2014-11-10 17310171222014 Te tjera transferta tek individet 606-REP NR 6670 ,pagat URL tetor 2014 bordero bashkengjitur 3 persona
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,600 2014-11-07 2014-11-10 17510171222014 Sherbime telefonike 602-REP NR 6670 ,shpenzime telefoni shtator,tetor 2014 urdher 9927 dt 21.10.14, UMM 368 dt 26.2.2013
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 13,325,779 2014-11-03 2014-11-04 16510171222014 Te tjera transferta tek individet 606-REP NR 6670 ,pagat URL tetor 2014 bordero bashkengjitur
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) BANKA E TIRANES Tirane 113,194 2014-11-03 2014-11-04 16810171222014 Te tjera transferta tek individet 606-REP NR 6670 ,pagat URL tetor 2014 bordero bashkengjitur
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 79,686 2014-11-03 2014-11-04 16710171222014 Te tjera transferta tek individet 606-REP NR 6670 ,pagat URL tetor 2014 bordero bashkengjitur
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 65,748 2014-11-03 2014-11-04 16910171222014 Te tjera transferta tek individet 606-REP NR 6670 ,pagat URL tetor 2014 bordero bashkengjitur
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,531,851 2014-11-03 2014-11-04 16610171222014 Te tjera transferta tek individet 606-REP NR 6670 ,pagat URL tetor 2014 bordero bashkengjitur
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,403,504 2014-11-03 2014-11-03 17110171222014 Paga baze 600-REP NR 6670 ,pagat tetor 2014 nr i punonesve 95/94
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,790,281 2014-11-03 2014-11-03 17010171222014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 600-606 REP NR 6670 ,pagat tetor 2014 nr i punonesve 95/94
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 46,734 2014-11-03 2014-11-03 17210171222014 Paga baze 600-REP NR 6670 ,pagat tetor 2014 bordero bashkengjitur
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,616 2014-10-28 2014-10-29 16210171222014 Sherbime telefonike 602-REP NR 6670 telefon kodi 310001729172,fat Gusht 2014,seri 718414450
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2014-10-28 2014-10-29 16110171222014 Sherbime telefonike 602-REP NR 6670 telefon kodi 310001978500,fat Shtator 2014,seri 718670312
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2014-10-28 2014-10-29 16010171222014 Sherbime telefonike 602-REP NR 6670 telefon kodi 310001978500,fat Gusht 2014,seri 718484812
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,412 2014-10-28 2014-10-29 16410171222014 Te tjera transferta tek individet 606-REP NR 6670 paga url,muaji shtator 2014