Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Tepelene (1134) All All 3,149,736.00 75 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Thesarit Tepelene (1134) "A & M" Tepelene 69,630 2014-12-30 2014-12-31 99/10100342014 Karburant dhe vaj ft dt 29.12.2014 thesari tep
  Dega e Thesarit Tepelene (1134) PETRIT SHAHA Tepelene 11,400 2014-12-26 2014-12-29 98/10100342014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative FT NR 33/26.12.2014 THESARI TEP
  Dega e Thesarit Tepelene (1134) LORENC LAZO Tepelene 72,000 2014-12-19 2014-12-22 97/10100342014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres FT NR 172/12.12.2014 THESARI TEP
  Dega e Thesarit Tepelene (1134) VJOLLCA OSMANI Tepelene 44,400 2014-12-19 2014-12-22 96/10100342014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative FT NR 49/12.12.2014 THESARI TEP
  Dega e Thesarit Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 480 2014-12-15 2014-12-16 95/10100342014 Posta dhe sherbimi korrier 1010034 NENTOR THESARI TEP
  Dega e Thesarit Tepelene (1134) ND UJSJELLSIT TEPELENE Tepelene 1,200 2014-12-15 2014-12-16 94/10100342014 Uje 1010034 NENTOR THESARI TEP
  Dega e Thesarit Tepelene (1134) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tepelene 6,081 2014-12-15 2014-12-16 92/10100342014 Elektricitet 1010034 NENTOR THESARI TEP
  Dega e Thesarit Tepelene (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 20,078 2014-12-15 2014-12-16 93/10100342014 Sherbime telefonike 1010034 NENTOR THESARI TEP
  Dega e Thesarit Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 157,236 2014-12-01 2014-12-01 89/10100342014 Shtese page per funksionin PAGA THESARI TEP
  Dega e Thesarit Tepelene (1134) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tepelene 4,838 2014-11-25 2014-11-26 88/10100342014 Elektricitet 1010034 ENERGJI KONTR2699 THESARI TEP
  Dega e Thesarit Tepelene (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 19,866 2014-11-17 2014-11-17 87/10100342014 Sherbime telefonike TELEFON THESARI TEP
  Dega e Thesarit Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 1,128 2014-11-17 2014-11-17 85/10100342014 Posta dhe sherbimi korrier POSTA TETOR THESARI TEP
  Dega e Thesarit Tepelene (1134) ND UJSJELLSIT TEPELENE Tepelene 1,200 2014-11-17 2014-11-17 86/10100342014 Uje UJI THESARI TEP TETOR
  Dega e Thesarit Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 157,236 2014-11-04 2014-11-05 82/10100342014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA THESARI TEP
  Dega e Thesarit Tepelene (1134) VJOLLCA OSMANI Tepelene 63,600 2014-10-20 2014-10-20 81/10100342014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative THESARI TEP
  Dega e Thesarit Tepelene (1134) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tepelene 319 2014-10-16 2014-10-17 80/10100342014 Elektricitet 1010034 KONTR A2699 THESARI
  Dega e Thesarit Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 2,526 2014-10-16 2014-10-17 79/10100342014 Posta dhe sherbimi korrier POSTA THESARI TEP
  Dega e Thesarit Tepelene (1134) ND UJSJELLSIT TEPELENE Tepelene 1,200 2014-10-16 2014-10-17 78/10100342014 Uje UJI SHTATOR THESARI
  Dega e Thesarit Tepelene (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 18,713 2014-10-16 2014-10-17 77/10100342014 Sherbime telefonike TELEFON THESARI TEP
  Dega e Thesarit Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 157,236 2014-10-01 2014-10-01 74/10100342014 Paga baze PAGA THESARI TEPELENE