Pagesa tė Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate pėrmbledhėse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) All All 3,467,418.00 74 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) SINTEZA CO Librazhd 70,200 2014-12-26 2014-12-29 13210100212014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave THESARI LB,LIK.FAT.NR.2431 DT:23.12.2014 SHPENZIME PĖR MIRĖMBAJTJEN E PAISJEVE TĖ ZYRAVE
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 30,000 2014-12-29 2014-12-29 13310100212014 Te tjera transferta tek individet THESARI LB,SHPĖRBLIM PĖR RAST FATKEQĖSIE
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) EURO OFFICE Librazhd 86,160 2014-12-16 2014-12-16 13110100212014 Kancelari THESARI LB,LIK.FAT.NR.125828429 DATĖ 15.12.2014 BLERJE KANCELARI
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) ALBTELEKOM SH.A. Librazhd 9,197 2014-12-15 2014-12-16 12510100212014 Sherbime telefonike THESARI LB,TELEFON NĖNTOR 2014 NR.KLIENTIT.310001820606
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 28,000 2014-12-15 2014-12-15 12410100212014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit THESARI LB,SHĖRBIME PASTRIMI SHTATOR-DHJETOR 2014
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) KASTRATI SHA Librazhd 97,476 2014-12-11 2014-12-12 12110100212014 Karburant dhe vaj THESARI LB,LIK.FAT.NR.09 DATĖ 10.12.2014 BLERJE KARBURANTI
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Librazhd 6,921 2014-12-11 2014-12-12 12310100212014 Elektricitet 1010021 THESARI LB,ENERGJI ELEKTRIKE NR.L-123054
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 804 2014-12-11 2014-12-12 12210100212014 Posta dhe sherbimi korrier THESARI LB,LIK.FAT.NR.294 DATĖ 30.11.2014 SHĖRBIME POSTARE
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) JONUZ HYSA Librazhd 9,850 2014-12-09 2014-12-09 12010100212014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme THESARI LB,LIK.FATURE NR.26 DATĖ 27.11.2014 MATERIALE TĖ NDRYSHME
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 36,000 2014-12-01 2014-12-02 11810100212014 Paga baze THESARI LB,SHPĖRBLIM FUNDVITI 2014
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) DEGA E TATIM TAKSAVE LIBRAZHD Librazhd 4,000 2014-12-01 2014-12-02 11910100212014 Paga baze THESARI LB,TATIM SHPĖRBLIM FUNDVITI 2014
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 169,945 2014-12-01 2014-12-01 11710100212014 Paga baze THESARI LB,PAGAT E MUAJIT NENTOR 2014
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) FERDINANT KOCI Librazhd 12,500 2014-11-25 2014-11-25 11610100212014 Pjese kembimi, goma dhe bateri THESARI LB,LIK.FATURE NR.13 DATĖ 20.11.2014 BATERI PĖR GJENERATORIN
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) AGIM HASBALLA Librazhd 68,000 2014-11-18 2014-11-19 11510100212014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit THESARI LB,LIK.FAT.NR.23 DATĖ 06.11.2014 SHĖRBIME PASTRIMI
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 2,088 2014-11-18 2014-11-19 11410100212014 Posta dhe sherbimi korrier THESARI LB,LIK.FAT.NR.262 DATĖ 31.10.2014 SHĖRBIME POSTARE
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Librazhd 5,644 2014-11-18 2014-11-19 11310100212014 Elektricitet 1010021 THESARI LB,ENERGJI ELEKTRIKE MAUJI TETOR 2014 NR.KONTRATE L-123054
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) ALBTELEKOM SH.A. Librazhd 12,022 2014-11-18 2014-11-19 11210100212014 Sherbime telefonike THESARI LB,TELEFON TETOR 2014 NR.KLIENTIT.310001820606
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 46,485 2014-11-03 2014-11-03 10510100212014 Paga baze THESARI LB,PAGAT E MUAJIT TETOR 2014
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 150,021 2014-11-03 2014-11-03 10610100212014 Paga baze THESARI LB,PAGAT E MUAJIT TETOR 2014
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 600 2014-10-16 2014-10-17 10410100212014 Posta dhe sherbimi korrier THESARI LB,LIK.FAT.NR.231 DATE 30.09.2014 SHERBIME POSTARE