Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) All All 3,467,418.00 74 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) SINTEZA CO Librazhd 70,200 2014-12-26 2014-12-29 13210100212014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave THESARI LB,LIK.FAT.NR.2431 DT:23.12.2014 SHPENZIME PËR MIRËMBAJTJEN E PAISJEVE TË ZYRAVE
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 30,000 2014-12-29 2014-12-29 13310100212014 Te tjera transferta tek individet THESARI LB,SHPËRBLIM PËR RAST FATKEQËSIE
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) EURO OFFICE Librazhd 86,160 2014-12-16 2014-12-16 13110100212014 Kancelari THESARI LB,LIK.FAT.NR.125828429 DATË 15.12.2014 BLERJE KANCELARI
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) ALBTELEKOM SH.A. Librazhd 9,197 2014-12-15 2014-12-16 12510100212014 Sherbime telefonike THESARI LB,TELEFON NËNTOR 2014 NR.KLIENTIT.310001820606
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 28,000 2014-12-15 2014-12-15 12410100212014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit THESARI LB,SHËRBIME PASTRIMI SHTATOR-DHJETOR 2014
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) KASTRATI SHA Librazhd 97,476 2014-12-11 2014-12-12 12110100212014 Karburant dhe vaj THESARI LB,LIK.FAT.NR.09 DATË 10.12.2014 BLERJE KARBURANTI
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Librazhd 6,921 2014-12-11 2014-12-12 12310100212014 Elektricitet 1010021 THESARI LB,ENERGJI ELEKTRIKE NR.L-123054
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 804 2014-12-11 2014-12-12 12210100212014 Posta dhe sherbimi korrier THESARI LB,LIK.FAT.NR.294 DATË 30.11.2014 SHËRBIME POSTARE
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) JONUZ HYSA Librazhd 9,850 2014-12-09 2014-12-09 12010100212014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme THESARI LB,LIK.FATURE NR.26 DATË 27.11.2014 MATERIALE TË NDRYSHME
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 36,000 2014-12-01 2014-12-02 11810100212014 Paga baze THESARI LB,SHPËRBLIM FUNDVITI 2014
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) DEGA E TATIM TAKSAVE LIBRAZHD Librazhd 4,000 2014-12-01 2014-12-02 11910100212014 Paga baze THESARI LB,TATIM SHPËRBLIM FUNDVITI 2014
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 169,945 2014-12-01 2014-12-01 11710100212014 Paga baze THESARI LB,PAGAT E MUAJIT NENTOR 2014
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) FERDINANT KOCI Librazhd 12,500 2014-11-25 2014-11-25 11610100212014 Pjese kembimi, goma dhe bateri THESARI LB,LIK.FATURE NR.13 DATË 20.11.2014 BATERI PËR GJENERATORIN
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) AGIM HASBALLA Librazhd 68,000 2014-11-18 2014-11-19 11510100212014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit THESARI LB,LIK.FAT.NR.23 DATË 06.11.2014 SHËRBIME PASTRIMI
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 2,088 2014-11-18 2014-11-19 11410100212014 Posta dhe sherbimi korrier THESARI LB,LIK.FAT.NR.262 DATË 31.10.2014 SHËRBIME POSTARE
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Librazhd 5,644 2014-11-18 2014-11-19 11310100212014 Elektricitet 1010021 THESARI LB,ENERGJI ELEKTRIKE MAUJI TETOR 2014 NR.KONTRATE L-123054
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) ALBTELEKOM SH.A. Librazhd 12,022 2014-11-18 2014-11-19 11210100212014 Sherbime telefonike THESARI LB,TELEFON TETOR 2014 NR.KLIENTIT.310001820606
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) RAIFFEISEN BANK SH.A Librazhd 46,485 2014-11-03 2014-11-03 10510100212014 Paga baze THESARI LB,PAGAT E MUAJIT TETOR 2014
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 150,021 2014-11-03 2014-11-03 10610100212014 Paga baze THESARI LB,PAGAT E MUAJIT TETOR 2014
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 600 2014-10-16 2014-10-17 10410100212014 Posta dhe sherbimi korrier THESARI LB,LIK.FAT.NR.231 DATE 30.09.2014 SHERBIME POSTARE