Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) All All 3,556,676.00 69 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 1,944 2014-03-18 2014-03-18 2010250482014 Paga baze - Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune zyra e sherbimit social berat lik fat shkurt 2014 posta
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 8,030 2014-02-24 2014-02-25 1510250482014 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 1025048 zyra e sherbimit socila berat klienti BE1A120046015235 lik fat janar 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 21,978 2014-02-17 2014-02-18 1510250482014 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe zyra e sherbimit social shteteror berat paga janar 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 744 2014-02-07 2014-02-10 910250482014 Paga baze 1025048 zyra e sherbimit social berat kontrata 4133002 janar 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 6,150 2014-02-07 2014-02-10 810250482014 Uje zyra e sherbimit social berat lik fat janar 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 4,972 2014-02-07 2014-02-10 1010250482014 Udhetim i brendshem 1025048 zyra e sherbimit social berat kontrataBE1A120046015235 lik fat dhjetor 2013
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 22,338 2014-02-07 2014-02-10 1110250482014 Te tjera transferta tek individet zyra e sherbimit social berat klienti310001905180 lik fat dhjetor 2013
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 235,787 2014-02-04 2014-02-04 710250482014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Zyra e sherbimit social berat pagat janar 2014