Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Klubi I Sportit (0808) All All 12,070,878.00 57 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Klubi I Sportit (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 92,556 2014-05-20 2014-05-21 4221090122014 Elektricitet 2109012 Sport Klubi energji prill A16346 A24302
  Klubi I Sportit (0808) ELBER Elbasan 5,724 2014-05-20 2014-05-21 4521090122014 Uje Sport Klubi uje prill
  Klubi I Sportit (0808) UNION BANK SHA Elbasan 237,217 2014-05-05 2014-05-06 3521090122014 Paga baze Sport Klubi paga Bujar Gjini 030799177
  Klubi I Sportit (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 93,960 2014-04-25 2014-04-25 3221090122014 Sherbime te tjera Sport klubi pages gjyqtari
  Klubi I Sportit (0808) ELBER Elbasan 7,290 2014-04-25 2014-04-25 3421090122014 Uje Sport klubi uje kontr 200120997
  Klubi I Sportit (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 122,443 2014-04-25 2014-04-25 3321090122014 Elektricitet 2109012 Sport klubi energji kontrat 187116,186935,6916063
  Klubi I Sportit (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 928,800 2014-04-11 2014-04-14 3121090122014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Sport Klubi trajtim ushqimor Bujar Gjini 030799177
  Klubi I Sportit (0808) UNION BANK SHA Elbasan 237,217 2014-04-04 2014-04-07 2521090122014 Paga baze Sport Klubi paga Bujar Gjini 030799177
  Klubi I Sportit (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 53,760 2014-03-24 2014-03-25 2421090122014 Elektricitet 2109012 Sport Klubi energji shkurt A16346
  Klubi I Sportit (0808) ELBER Elbasan 21,072 2014-03-20 2014-03-21 2321090122014 Uje Sport Klubi uje dhjetor janar shkurt
  Klubi I Sportit (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 75,760 2014-03-20 2014-03-21 2221090122014 Elektricitet 2109012 Sport Klubi energji janar A16346 A16349
  Klubi I Sportit (0808) UNION BANK SHA Elbasan 234,770 2014-03-05 2014-03-06 1621090122014 Unspecified Sport Klubi paga Bujar Gjini 030799177
  Klubi I Sportit (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 66,398 2014-02-26 2014-02-27 1521090122014 Unspecified 2109012 Sport Klubi A16346 A016349 A24302
  Klubi I Sportit (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 300,000 2014-02-14 2014-02-17 1421090122014 Unspecified Sport Klubi trajtim ushqimor Bujar Gjini 030799177
  Klubi I Sportit (0808) UNION BANK SHA Elbasan 231,478 2014-02-06 2014-02-07 821090122014 Unspecified Sport Klubi paga Bujar Gjini 030799177
  Klubi I Sportit (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 200,000 2014-01-20 2014-01-21 721090122014 Unspecified 2109012 Sport Klubi energji nentor A16346
  Klubi I Sportit (0808) UNION BANK SHA Elbasan 220,662 2014-01-08 2014-01-10 12109012 Unspecified Sport Klubi paga Bujar Gjini 030799177