Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Klubi I Sportit (0808) All All 12,070,878.00 57 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Klubi I Sportit (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 340 2014-09-24 2014-09-24 8321090122014 Elektricitet 2109012 Sport Klubi energji gusht A16349
  Klubi I Sportit (0808) ELBER Elbasan 7,920 2014-09-15 2014-09-15 8221090122014 Uje Sport Klubi uje gusht
  Klubi I Sportit (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 478,000 2014-09-15 2014-09-15 8121090122014 Sherbime te tjera Sport Klubi trajtim ushqimor Bujar Gjini 030799177
  Klubi I Sportit (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 27,970 2014-09-10 2014-09-11 8021090122014 Elektricitet 2109012 Sport Klubi energji gusht A16346 A24302
  Klubi I Sportit (0808) UNION BANK SHA Elbasan 234,771 2014-09-02 2014-09-02 7421090122014 Paga baze Sport Klubi paga Bujar Gjini 030799177
  Klubi I Sportit (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 882,200 2014-08-07 2014-08-08 6621090122014 Sherbime te tjera Sport Klubi trajtim ushqimor Bujar Gjini 030799177
  Klubi I Sportit (0808) ELBER Elbasan 11,952 2014-08-07 2014-08-08 6821090122014 Uje Sport Klubi uje korrik
  Klubi I Sportit (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 15,800 2014-08-07 2014-08-08 6721090122014 Sherbime te tjera Sport Klubi tat trajt ushq
  Klubi I Sportit (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 33,686 2014-08-05 2014-08-06 6521090122014 Elektricitet 2109012 Sport Klubi energji korrik A16346 A24302
  Klubi I Sportit (0808) UNION BANK SHA Elbasan 234,771 2014-08-04 2014-08-05 6421090122014 Paga baze Sport Klubi paga Bujar Gjini 030799177
  Klubi I Sportit (0808) ELBER Elbasan 7,920 2014-07-21 2014-07-21 6321090122014 Uje 2109012 Sport Klubi uje qershor
  Klubi I Sportit (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 40,893 2014-07-21 2014-07-21 6221090122014 Elektricitet 2109012 Sport Klubi energji qershor A16346 A24302
  Klubi I Sportit (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 751,400 2014-07-11 2014-07-11 6121090122014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Sport Klubi trajtim ushqimor Bujar Gjini Nr.Pas.Z2364257
  Klubi I Sportit (0808) UNION BANK SHA Elbasan 234,771 2014-07-02 2014-07-03 5521090122014 Paga baze Sport Klubi paga Bujar Gjini 030799177
  Klubi I Sportit (0808) ELBER Elbasan 10,608 2014-06-24 2014-06-25 5321090122014 Uje uje maj 2014 Sport Klubi
  Klubi I Sportit (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 65,244 2014-06-24 2014-06-25 5421090122014 Elektricitet 2109012 energji shkurt maj 2014 A16346 A016349 A24302
  Klubi I Sportit (0808) UNION BANK SHA Elbasan 234,771 2014-06-03 2014-06-04 4621090122014 Paga baze Sport Klubi paga Bujar Gjini 030799177
  Klubi I Sportit (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 576,000 2014-05-20 2014-05-21 4321090122014 Sherbime te tjera Sport Klubi trajtim ushq ,trajnier Bujar Gjini Z2364257
  Klubi I Sportit (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 33,200 2014-05-20 2014-05-21 4421090122014 Sherbime te tjera Sport Klubi tatim ne burim trajnier
  Klubi I Sportit (0808) EURO OFFICE Elbasan 28,680 2014-05-20 2014-05-21 4121090122014 Kancelari Sport Klubi kancelari